Gdzie kupować części samochodowe

Sztuczki za kierownicą, wypadki, agresywny styl jazdy, czy też zwykła eksploatacja pojazdu sprawiają, że kierowcy co jakiś czas muszą wymienić wybrane części w pojeździe. Powstaje wówczas pytanie, gdzie najlepiej je kupić?

Gdzie najlepiej szukać części samochodowych?

Części samochodowe można nabyć co najmniej a kilku miejscach, którymi są:

  • serwisy motoryzacyjne,
  • stacjonarne sklepy samochodowe,
  • sklepy internetowe.

Części samochodowe z warsztatu

Przy wielu serwisach samochodowych można spotkać sklepy, które oferują używane, jak i nowe części. Niektóre warsztaty są partnerami programu Nora, który umożliwia zakup części wysokiej jakości w korzystnej cenie. Jeśli uda się znaleźć konkretny element, zakupy mogą się dla nas okazać korzystne. Poza tym zakup części w warsztacie, stwarza możliwość szybkiej jej wymiany. Niemniej jednak, należy mieć na uwadze, iż wybór części w warsztacie nie jest zbyt duży, zaś ceny dosyć wysokie.

Stacjonarny sklep z częściami

W każdym mieście natrafimy na sklepy z częściami motoryzacyjnymi. Są to nie tylko niewielkie sklepiki osiedlowe, ale również samoobsługowe placówki o dużej powierzchni. Jeżeli klient szuka np. wycieraczek, czy lamp, na pewno je tam znajdzie. Niemniej jednak w wypadku większego remontu auta, asortyment może być niewystarczający. Często trudno będzie znaleźć oryginalne części samochodowe, które będą dopasowane do konkretnej marki, a ich sprowadzenie do wybranego sklepu oznaczać będzie najczęściej wiele dni oczekiwania i zawyżoną cenę.

Sklep internetowy

Wielu z nas, zamiast odwiedzić sklep stacjonarny, woli zrobić zakupy w sklepie internetowym. Takie rozwiązanie ma sporo zalet:

  • możliwość nabycia części wszystkich marek – sklepy internetowe nierzadko współpracują z hurtowniami, które zaraz po dokonaniu zamówienia wysyłają produkt wprost do klienta. Dzięki czemu mamy dostęp praktycznie do wszystkich części,
  • konkurencyjne ceny – sklepy online działają na innych zasadach, niż te stacjonarne. Ich właściciele nie muszą opłacać czynszu za lokal, czy wynajmować magazynu. Dlatego też koszty prowadzenia sklepów internetowych są stosunkowo niskie, co pozwala także na obniżenie cen produktów,
  • oszczędność czasu – nie musimy udawać się do sklepu osobiście, aby móc nabyć potrzebne nam części samochodowe. Wystarczy, iż włączymy komputer i dokonamy zamówienia. Tym samym zaoszczędzimy sporo czasu,
  • wygoda – celem odnalezienia konkretnego produktu na ogół wystarczy określenie marki auta, jego modelu i typy części, aby po niedługim czasie na stronie sklepu pojawiła się indywidualna oferta. Poza tym nie musimy się przejmować koniecznością przewozu produktu do warsztatu, albo domu, ponieważ dostawa spoczywa na barkach sklepu.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here