po gradobiciu

Lakier w pewnym momencie zacznie wyglądać bardzo źle, dlatego trzeba będzie przeprowadzić jego renowacje. Wiele osób się na ten krok decyduje. Można to zostawić specjalistom, którzy się na tym bardzo dobrze znają, ale można zrobić to również we własnym zakresie. Potrzebna jest tutaj wiedza i sporo kosmetyków, a do tego urządzeń. Wtedy można do takiej pracy przystąpić.

Musimy również zarezerwować sobie na to bardzo dużo czasu, a wtedy osiągniemy swój cel. Jeśli decydujemy się na samodzielną renowację lakieru to zaoszczędzimy bardzo dużo pieniędzy. Można się za takie prace brać, jeśli mamy jakiekolwiek pojęcie o tym, bo przecież nie chcemy zniszczyć całkowicie lakieru tylko chcemy zrobić tak żeby wyglądał lepiej jak teraz, a może nawet żeby wyglądał jak nowy.

Przygotowanie lakieru

Najpierw trzeba będzie użyć papieru 2500, a nawet 5000 do tego żeby wyrównać te rysy, które znajdują się na lakierze. Używa się do tego papieru wodnego i robi się to naprawdę bardzo powoli. Dla osób, które robią to pierwszy raz można polecić drobny papier, 5000 bo wtedy w razie jakichkolwiek błędów nie będzie to aż tak bardzo widoczne. Wybieramy ten fragment, który chcemy poddać renowacji i wtedy będzie można sprawdzić czy znamy się na tym czy nie.

lakier błyszczy

Po tym jak zedrzemy warstwę lakieru, wyrównamy i przygotujemy to można będzie nakładać pastę polerską. Do wyboru mamy pasty średnio i grubo ścierne, dlatego trzeba się zastanowić nad tym, jaki chcemy uzyskać efekt. Zawsze trzeba sprawdzać, do jakiego użytku jest taka pasta polerska. Czy można ją stosować do ręcznego polerowania czy potrzebne nam specjalne urządzenie? Jeśli nie mamy polerki i kupimy pastę pod polerkę to ręce nas będą boleć, a efektu i tak tutaj nie uzyskamy. To, dlatego ma to aż tak bardzo duże znaczenie.

Po wykonaniu polerowania lakier w samochodzie powinien wyglądać jak nowy.  Pod warunkiem, że wszystko poszło tak jak trzeba, a właśnie tego oczekujemy. Korzystając z polerki pierwszy raz trzeba uważać, bo łatwo może dojść do przypalanie lakieru. Nie stajemy na dłużej w jednym miejscu tylko systematycznie wszystko rozprowadzamy po całości powierzchni. Małe obroty i szybkie przemieszczanie się na pewno dadzą nam bardzo dobre efekty.

Renowacja lakieru

Nie zawsze trzeba od razu stosować właśnie takie metody inwazyjne. Może nasz lakier nie jest aż tak mocno zniszczony, dlatego poradzimy sobie w inny sposób. Najłatwiej renowacje przeprowadzić poprzez nakładanie wosków. Samochód stawiamy w cieniu i wcześniej bardzo dokładnie go myjemy. Teraz jest przygotowany do nakładania wosku. Robimy to powoli na poszczególne elementy. Wtedy wosk zbyt mocno nam nie wyschnie i będzie można na spokojnie go polerować. W sprzedaży znajdują się również przeróżne środki, które usuwają z lakieru plamy po myciu.

Warto się tym zainteresować, a wtedy całość będzie wyglądała jeszcze lepiej. Jeśli zależy nam na tym żeby lakier był zabezpieczony bardzo dobrze to przyda nam się powłoka ceramiczna. Daje bardzo dobrze efekty, a po jej nałożeniu nawet rysy nie będą powstawały. Nałożenie takiej powłoki w profesjonalnej firmie kosztuje tysiące złotych, a my mamy to za kilkaset złotych.

renowacja lakieru

Jeśli będziemy postępować według instrukcji to na pewno sobie z tym na spokojnie poradzimy i nie będziemy mieć żadnych problemów. Na wykonanie renowacji potrzebujemy dużo czasu i o to trzeba zadbać. Nie spieszymy się, bo można tylko zepsuć cały efekt, a na pewno nam na tym nie zależy. My chcemy mieć super efekty i uda nam się to osiągnąć. Wystarczy tylko czytać instrukcje i stosować zakupione środki wedle zaleceń producenta.

Kosmetyki do renowacji lakieru

Wybór kosmetyków renomowanych firm, które można wykorzystać do pielęgnowania lakieru jak i jego odnowy jest naprawdę bardzo duży. To oznacza, że bez problemów uda nam się znaleźć coś dla siebie. Ceny są bardzo różne, ale my kierujemy się składem. Lepiej wydać na wosk czy powłokę ceramiczną więcej pieniędzy i niech będą z tego efekty niż wydać mało, ale efektów jak nie było tak nie ma.  Zwykłe urządzenie do polerowania lakieru można kupić za kilkadziesiąt złotych.

To wystarczy żeby osiągnąć takie efekty, jakie nas interesują. Przy większej ilości prac trzeba kupić profesjonalne urządzenia, a to oznacza zastosowanie drogich maszyn, które są oczywiście dostępne w sklepach. Trzeba przeliczyć, co jest tańsze czy renowacja naszego lakieru samodzielnie czy wizyta u lakiernika, który będzie się naszym lakierem na samochodzie zajmował.  Na pewno sami zrobimy to tanie, a może i nawet lepiej? Sami się o tym przekonamy.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here