Dlaczego GPS dla floty to zawsze dobry wybór

Zdalne zarządzanie flotą aut, z wykorzystaniem do tego celu wyłącznie niewielkiego smartfona, to dziś oferta coraz częściej wybierana  przez małe i duże przedsiębiorstwa. Nic dziwnego – rozwiązanie to zapewnia bowiem nie tylko wygodę, ale też poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad kierowcami oraz licznymi procesami mającymi miejsce w firmie.

Co zatem należy wybrać, by móc efektywnie kierować flotą, ograniczać związane z nią koszty i sprawdzać, czy pracownicy na pewno sumiennie wykonują swoje zadania? Rozwiązaniem jest lokalizator GPS IKOL CAN, którego wyjątkowym atutem jest możliwość monitorowania zarządzania paliwem przez kierowcę i zareagowania, jeśli zużywa go zbyt dużo.

Przeczytaj ten tekst, by dowiedzieć się więcej o licznych możliwościach IKOL CAN, które z pewnością ułatwią Ci codzienną pracę i pozwolą na zaoszczędzenie firmowych pieniędzy.

Przekonaj się, co robią Twoi kierowcy

Zajmujesz się należącymi do Twojej firmy pojazdami? Jeśli tak – z pewnością niejeden raz zastanawiałeś się, co w danej chwili robią kierowcy każdego z nich. Od  teraz możesz niemal natychmiast przekonać się, czy znajdują się oni tam, gdzie powinni.

Wystarczy włączyć IKOL Trackera – darmową aplikację na urządzenia mobilne, służącą między innymi do takich zadań, jak monitoring floty. Po zalogowaniu się do niej, zyskasz dostęp do mapy, na której wyświetla się obecne położenie wszystkich aut z zamontowanymi modułami GPS. Teraz zyskasz możliwość sprawdzenia miejsca pobytu każdej z osób korzystających z Twoich pojazdów.

To samo możesz zobaczyć, logując się przez przeglądarkę na stronę system.ikol.pl. Naszym zdaniem lepiej jednak jest mieć dostęp do lokalizatorów zawsze pod ręką.

Sprawdź, ile paliwa zużywa Twój pracownik

IKOL CAN to wyjątkowo precyzyjny GPS, który jednocześnie pobiera informacje o samochodzie z szyny CAN i przesyła je tak, by były dostępne w systemie IKOL. Najważniejszą z zalet tego urządzenia jest umożliwienie Ci precyzyjnej kontroli paliwa znajdującego się w baku obserwowanego samochodu.

Dzięki temu lokalizatorowi nie tylko w każdej chwili możesz zobaczyć pozycję pojazdu w czasie rzeczywistym, ale też zdobywasz wiedzę o tym, na ile ekonomicznie jeździ Twój pracownik.

W systemie widzisz wszelkie dane dotyczące paliwa w pojeździe – takie, jak jego aktualny poziom, zużycie i spalanie. Są one dostępne w formie czytelnych raportów. Możesz być więc pewien, że  nie umknie Ci żadna próba kradzieży paliwa.

Pakiet IKOL CAN – monitoruj stan aut w Twojej flocie

Pamiętaj – IKOL CAN to jednak nie tylko monitoring paliwa. Ten wielofunkcyjny moduł pozwoli Ci na odczytanie naprawdę licznych danych, pobranych z wspomnianej wcześniej szyny CAN.

Z IKOL CAN zyskasz następującą wiedzę:

  • typ podróży pracownika (prywatna lub służbowa),
  • czy drzwi pojazdu zostały zamknięte,
  • z jaką prędkością porusza się pojazd (oraz ile km/h osiągnął podczas poprzednich przejazdów),
  • czas pracy pojazdu,
  • przebieg pojazdu,
  • raport z tachografu,
  • raport nacisku na osie,
  • raport i alert dotyczący wysokich obrotów silnika (oraz ogólna informacja o jego obrotach),
  • napięcie akumulatora,
  • raport CAN – w nim znajdziesz pokazane na osi czasu (w graficznym wykresie) zdarzenia dotyczące pojazdu – takie, jak niski poziom paliwa, temperatura silnika, włączenie lub wyłączenie świateł, włączenie klimatyzacji), status silnika (jego włączenie lub wyłączenie), brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, niezamknięcie bagażnika itp.

Historia podróży

Warto zauważyć, że dzięki IKOL CAN masz możliwość przejrzenia dawnych przejazdów swoich kierowców. Umożliwi Ci to usługa Historia podróży pojazdów, która może sięgać do 3 lub nawet do 12 miesięcy wstecz – zależnie od tego, jaki pakiet wybierzesz.

Ekonomiczne i bezpieczne przejazdy

Moduł IKOL CAN, ze wszystkimi oferowanymi przez siebie usługami, gwarantuje Ci zatem ekonomiczne i bezpieczne przejazdy. Nie tylko umożliwi on poprawę stylu jazdy Twojego kierowcy i sprawi, że będzie zużywał mniej paliwa (w czym pomóc może również pakiet Ecodriving), ale też zniweluje ryzyko wypadku drogowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here