Jak odblokować automatyczną skrzynie biegów?

Automatyczne skrzynie biegów są świetnymi urządzeniami, które znacznie ułatwiają nam jazdę samochodem. Nie musimy co chwilę zmieniać biegów, wciskać sprzęgła, dbać o to by silnik nie gasł, a auto nie szarpało. Bywa jednak, że dochodzi do jakichś uszkodzeń, lub po prostu złego funkcjonowania automatu. Popularną usterką jest zablokowanie się skrzyni, co możemy rozumieć dwojako. Czasami blokuje się sam wybierak biegów, przez co nie możemy zmienić przełożenia pomiędzy wstecznym, luzem i jazdą do przodu (D – drive). Zdarza się także, że zablokowaniu ulegnie sam mechanizm w skrzyni. Sprawdzamy w jaki sposób można rozwiązać te usterki.

Blokada mechanizmu lewarka


Najczęściej zdarzającym się problemem jest zablokowanie się samego wybieraka biegów wewnątrz kabiny. Efekt jest taki, jakbyśmy próbowali wybrać przełożenie bez wciśnięcia hamulca. Powodem najczęściej jest brak sygnału z samego pedału, przez co blokada mechanizmu nie zostaje zwolniona. Aby to ustalić najlepiej jest sprawdzić czy gdy wciskamy hamulec zapalają nam się z tyłu światła. Bywa jednak, że problem jest bardziej złożony, blokadę mogła bowiem spowodować sama 
automatyczna skrzynia biegów. Wtedy nie ma niestety innej opcji jak oddanie auta do mechanika, ponieważ samodzielnie niewiele tutaj zdziałamy.

Zablokowanie się skrzyni


Bywa, że pomimo poprawnie działającego wybieraka biegów, skrzyni i tak odmawia posłuszeństwa. Czasami działa tylko jedno przełożenie, na przykład wsteczny, czasami nie ma absolutnie żadnej reakcji. W takiej sytuacji konieczne będzie rozebranie urządzenia i sprawdzenie co zawiodło. Wobec tego musimy poszukać sobie jakiegoś dobrego warsztatu, który naprawia 
skrzynie automatyczne w Warszawie. Warto wiedzieć, że tego rodzaju skrzynie biegów nie są najpopularniejszymi w Polsce i Europie, wobec tego nie każdy serwis sobie z nimi poradzi. Nie próbujmy oddawać pojazdu do pierwszego lepszego warsztatu, ponieważ mechanicy którzy nie mają pojęcia o tym co robią, mogą doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń mechanizmu.

Najlepiej poszukać dobrego warsztatu w sieci. Patrząc na opinie internautów, można wywnioskować że dobrą renomą cieszy się serwis Autojózefów. Bywa, że jeżdżą tam ludzie nawet z drugiego końca kraju, by mieć pewność że ich skrzynie zostaną naprawione w sposób zgodny ze sztuką. Właśnie do jednego z takich warsztatów powinniśmy się wybrać, jeżeli naszego auta nie dotyczy już gwarancja producenta i naprawy w autoryzowanej stacji obsługi (ASO) są niesamowicie kosztowne. W innym przypadku zawsze należy jechać właśnie do naszego ASO.

[Głosów:135    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here