Dlaczego warto kupować samochód u autoryzowanego dealera

Dlaczego warto kupować samochód u autoryzowanego dealera? Na pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Już teraz zapoznaj się z jego treścią!

  1. Czym różni się dealer samochodowy Tychy od komisu?
  2. Dlaczego warto kupić samochód u dealera? 

Planujesz kupić samochód, ale właściwie nie wiesz, dokąd się udać? Zastanawiasz się, czy warto kupić samochód u autoryzowanego dealera? A może komis będzie lepszym rozwiązaniem? Jeśli nie jesteś pewny swoich decyzji, zapraszamy do lektury niniejszego wpisu. 

Czym różni się dealer samochodowy Tychy od komisu?

Jeśli interesują Cię używane samochody, pojazdy tego rodzaju możesz kupić zarówno u dealera samochodowego, jak i w komisie. Gdzie warto się udać? Decydując się na komis, musisz wziąć pod uwagę to, że nigdy nie ma gwarancji, czy dostępne samochody są sprawne i czy aby na pewno warto je kupić. Zatem zakup samochodu w komisie jest sporym ryzykiem. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że pojazdy w komisach należą do prywatnych właścicieli, którzy niekoniecznie naprawiali usterki w ASO lub robili to w warsztatach samochodowych po kosztach, wykorzystując do tego tanie części samochodowe. Dodatkowo prywatny właściciel przed sprzedażą swojego pojazdu, chcąc pozbyć się go jak najszybciej, nierzadko ukrywa wady, nie naprawiając ich wcale. Warto również pamiętać, że auta dostępne w komisach mogą mieć wątpliwą przeszłość. Na przykład możesz trafić na samochód pochodzący z kradzieży lub takie auto, które jest obciążone bankowym zastawem. Oferta komisu również z reguły obejmuje jedynie starsze auta. I chociaż ceny nierzadko kuszą, warto zastanowić się, czy zakup samochodu w komisie będzie dla nas opłacalną opcją – szczególnie gdy po zakupie wyjdą na jaw usterki, za które będziemy musieli zapłacić już z własnej kieszeni.

Między innymi z tych powodów zakup używanych samochodów u dealera jest korzystniejszym rozwiązaniem. Taką sprzedaż prowadzą między innymi salony samochodowe Tychy, w tym Grupa Kierat. Jeśli jesteś zainteresowany używanym samochodem i chcesz mieć pewność, że otrzymasz sprawny pojazd, sprawdź ofertę na stronie https://grupa-kierat.pl/, gdzie znajdziesz również nowe auta marki Alfa Romeo, Jeep oraz Fiat.

Dlaczego warto kupić samochód u dealera?

Dlaczego warto kupić samochód u dealera? Jeśli chodzi o samochody używane, możesz mieć pewność, że w ofercie znajdziesz pojazdy, które mają kilka lat i nierzadko stosunkowo niski przebieg w porównaniu do tego, co oferują pracownicy komisu. Ponadto takie auto może mieć nawet również gwarancję od producenta. Dodatkowo otrzymujesz pełna techniczną dokumentację i sprawdzony przebieg. Będziesz także wiedział, skąd samochód pochodzi. Decydując się na auto od dealera, dostaniesz także gwarancję salonu, która z reguły obejmuje bezpłatną naprawę niektórych części. A zatem, jeśli wystąpi jakaś usterka tuż po zakupie, dealer za darmo i bez żadnych problemów pomoże Ci ją usunąć.

Wybierając sprawdzony salon samochodowy, można zyskać gwarancję, że kupowane auto będzie niezawodne, a w przypadku jakichkolwiek problemów kierowca uzyska błyskawiczną pomoc w autoryzowanym serwisie. Dodatkowo doświadczeni doradcy pomogą w sfinalizowaniu wszystkich niezbędnych umów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here