Ładowarka CTEK MXS 5.0 – dlaczego warto ją mieć

Ładowarka CTEK MXS 5.0 to gadżet, który naprawdę warto mieć w swoim garażu. W końcu każdy akumulator miewa gorsze dni, zwłaszcza zimą, gdy niskie temperatury negatywnie wpływają na jego pojemność. Za pomocą tego prostownika nie tylko naładujesz, ale też zdiagnozujesz usterki i zregenerujesz baterię auta. Sprawdź, jak praktyczny, a przy tym łatwy w obsłudze jest CTEK MXS 5.0!

Po co Ci prostownik?

Prostownik bez dwóch zdań można dopisać do listy gadżetów, które powinny znaleźć się w każdym garażu. I to nie tylko wtedy, gdy – jak w popularnej reklamie środka farmakologicznego dla mężczyzn – jeździsz mającym „swoje -dziesiąt lat” oldtimerem. W końcu każdy samochód ma swoje gorsze i lepsze dni. Zwłaszcza zimą rozładowanie akumulatora potrafi zaskoczyć. Wystarczy niewiele – gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury, jego wydajność może spaść nawet o 50%. Szczególnie jeśli kierowcy zdarza się przypadkiem zostawić włączone radio czy światła albo niedomknięte drzwi.

Jeśli prostownik, to tylko mikroprocesorowy

Zadaniem prostownika, nazywanego inaczej ładowarką do akumulatorów, jest zamiana napięcia przemiennego (czyli tego „z kontaktu”) w stałe. W ten sposób uzupełnia on poziom naładowania w akumulatorze. Prostowniki mikroprocesorowe robią to w pełni bezpiecznie. Mogą być używane do ładowania akumulatorów wszystkich rodzajów, ale poleca się je zwłaszcza do żelowych, których skomplikowaną konstrukcję łatwo uszkodzić w przypadku przegrzania. Procesor ładowarki steruje wszystkimi etapami ładowania, kontrolując i regulując zarówno poziom napełnienia baterii, jak i napięcie, dzięki czemu cały proces jest łatwy, szybki i bezawaryjny. Prostownik mikroprocesorowy sam kończy ładowanie w odpowiednim momencie, a w razie zwarcia lub w przypadku błędnego podpięcia specjalny system zabezpieczający chroni urządzenie (i samochód!) przed awarią.

Ładowarki mikroprocesorowe może i są droższe od standardowych prostowników do samochodów osobowych, ale nie powinno dziwić to nikogo, kto miał okazję takiej ładowarki używać. Nie warto kierować się wyłącznie ceną – to złudne kryterium sprawi, że zamiast ładowarki, która uratuje Cię w razie niespodziewanego opróżnienia akumulatora, zyskasz szybko psujący się szpargał. Co gorsza, tanie prostowniki bez dodatkowych zabezpieczeń mogą uszkodzić wrażliwą elektronikę w samochodzie.

motion

Dlaczego CTEK MXS 5.0?

CTEK MXS 5.0 wyróżnia się popularnością wśród ładowarek mikroprocesorowych – i z całą pewnością nie jest to przypadek! Ten model prostownika jest chętnie wybierany zarówno przez użytkowników, jak i producentów akumulatorów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: to najbardziej uniwersalny, a jednocześnie jeden z najbardziej innowacyjnych z dostępnych na polskim rynku prostowników.

Jak działa CTEK MXS 5.0?

CTEK MXS 5.0 to urządzenie, które może wydać się niepozorne. Jest jedną z mniejszych ładowarek do akumulatorów (168 x 65 x 38 mm), ale jednocześnie – dzięki mikroprocesorowi, w który została wyposażona – jedną z najbardziej wielofunkcyjnych i najbardziej zaawansowanych technicznie. Dzięki mikroprocesorowemu sterowaniu i wbudowanemu układowi automatycznej kompensacji temperatury CTEK obsługuje akumulatory różnych typów i o naprawdę różnej pojemności (w przypadku kwasowo-ołowiowych nawet o pojemności od 1,2 Ah do 110 Ah). Pracuje w skrajnie trudnych warunkach, sprawdzając się także w niskich temperaturach. Gwarantuje bezpieczny proces ładowania akumulatorów, wymagających specjalnego traktowania, jak żelowe czy AGM. Jego funkcje nie kończą się tylko na ładowaniu, ale obejmują też diagnostykę stanu technicznego baterii, odsiarczania i regeneracji nawet głęboko rozładowanych akumulatorów z rozwarstwionym elektrolitem.

Wbudowana funkcja AGM sprawia, że CTEK MXS 5.0 może także maksymalizować wydajność i żywotność mocno obciążonych akumulatorów w samochodach z funkcją Start-Stop. 

Ładowarka banalna w obsłudze

Ładowarka ma jeszcze jedną zasadniczą zaletę: jest łatwa i bezpieczna w użyciu. Cenią ją tak mechanicy, korzystający często z opatentowanej funkcji ładowania podtrzymująco-impulsowego (sprawdzającego się zwłaszcza w warunkach serwisowych), jak i laicy, posługujący się nią w przydomowym garażu. Jej zamontowanie to dziecinna igraszka, zwłaszcza, że CTEK MXS 5.0 jest odporna na iskrzenie, zwarcia czy odwrotną polaryzację. Jednym słowem, wyjątkowo trudno uszkodzić zarówno ją, jak i podłączone do niej elementy elektryczne samochodu. Parametry pracy prostownika reguluje elektronika, sterująca specjalnymi zabezpieczeniami. Cały proces ładowania i testowania bardzo łatwo śledzić dzięki wyraźnym wskazaniom na urządzeniu.

ctek

Ładowarki CTEK kilkukrotnie zwyciężały w tekstach „Best in test”. To jeden z tych sprzętów, które mogą wyratować Cię z niejednej motoryzacyjnej opresji. Jeśli zatem chcesz ustrzec się przed przykrymi niespodziankami ze strony układu ładowania, zajrzyj na nocar.pl i zaopatrz się w prostownik CTEK MXS 5.0!

[Głosów:8    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here