Narzędzia warsztatowe do napraw samochodowych

Czy jesteś może mechanikiem samochodowym stawiającym swoje pierwsze kroki lub właścicielem pojazdu, który woli go naprawić swoimi własnymi rękami? Będziesz potrzebował do tego nie tylko odpowiednich umiejętności, ale i także przyzwoitego zestawu narzędzi warsztatowych. Nie ma różnicy, jaką posiadasz markę, model i rok produkcyjny swojego samochodu, bo w sklepie internetowym Autoczesciexpert.pl możesz znaleźć wyłącznie niezastąpione narzędzia warsztatowe. Wymienić można niezliczoną ilość typów i marek narzędzi samochodowych, dlatego przeważnie będziesz potrzebować następujące produkty:

  1. Zestaw kluczy nasadowych i nasadek. Zestawy pakowane są w wygodne i trwałe walizki i zawierają również klucze imbusowe, wkrętaki, grzechotki, przedłużki oraz innego rodzaju narzędzia potrzebne do demontażu mocowań.
  2. Szczypce. Są to narzędzia ręczne dostępne w różnorodnych rodzajach i rozmiarach, dzięki którym istnieje możliwość pracy z instalacją elektryczną samochodu oraz elektroniką pokładową. W sprzedaży dostępne są także szczypce do ściągania izolacji oraz szczypce tnące.
  3. Klucz dynamometryczny. Dane narzędzie ręczne jest wyjątkowo przydatne do zapewnienia określonego momentu dokręcenia dokręcanych śrub, nakrętek, a także świec zapłonowych. Dokręcając mocowanie z nieodpowiednim momentem dokręcenia można przez przypadek je uszkodzić, zaklinować lub nawet wygiąć.
  4. Klucze. Bez danych narzędzi ręcznych nie poradzi sobie żaden mechanik samochodowy. Przeważnie do wykonania pracy konieczne jest posiadanie pełnego zestawu kluczy o różnych rozmiarach. Zazwyczaj jedna końcówka klucza wyposażona jest w oczko, a druga – jest płaska.
  5. Wkrętaki. Na pewno potrzebować będziesz wkrętaków krzyżakowych i płaskich, a do pracy w miejscach wyjątkowo trudnodostępnych przydatny okaże się wkrętak z długą przedłużką.
  6. Młotki. Do luzowania zaklinowanych śrub przydatny okaże się młotek bezodrzutowy. Z kolei użyteczny okazać się może także młotek gumowy. Dane młotki w trakcie produkcji pokrywane są miękkim materiałem zapobiegającym niszczeniu powierzchni metalowych. W trakcie naprawy samochodu przydany może być także mały młotek wyposażony w metalowy obuch.
  7. Oświetlenie. Najczęściej najbardziej przydatna okaże się latarka lub stacjonarne źródło światła. Nowoczesne oświetlenie posiada zamiast standardowych żarówek diody LED – emitują one znacznie jaśniejsze światło oraz zapewniają wielokrotnie dłuższą żywotność.
  8. Multimetr. Są to wyjątkowo wielofunkcyjne narzędzia warsztatowe, które okażą się niezbędne podczas pracy z instalacją elektryczną samochodu, diagnostyką obwodu elektrycznego, a także dokonaniem pomiaru napięcia prądu. Niektóre multimetry posiadają funkcję miejscowego pomiaru temperatury, dzięki której istnieje możliwość znalezienia przegrzewających się elementów.
  9. Wkrętak udarowy. Są to narzędzia pomagające w szybkim odkręceniu i dokręceniu nakrętek i śrub do kół samochodu. Mogą one posiadać napęd akumulatorowy lub pneumatyczny.
  10. Różnorodne rodzaje środków czyszczących i smarnych. W zależności od rodzaju serwisowanej części lub podzespołu są one dostępne w formie past, sprayów i płynów.

Wymienione powyżej narzędzia warsztatowe, jak i również wiele innych narzędzi i akcesoriów umożliwiających serwis i naprawę samochodu możesz z łatwością znaleźć w asortymencie  naszego sklepu internetowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here