test wycieraczek samochodowych

W tym tekście zajmiemy się głównie wycieraczkami samochodowymi. Które są najlepsze? A które z pewnością nie będą spełniać Twoich oczekiwań? Które są tanie i dobre? Na te pytania odpowie nasz test wycieraczek samochodowych.

Każdy z posiadaczy samochodu ale nie tylko, zdaje sobie sprawę z tego jak ważną rolę one pełnią. Dbają o nasze bezpieczeństwo jak i komfort jazdy. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy zaczyna padać deszcz, mkniemy ruchliwymi ulicami miasta, w godzinach szczytu. Nie jest wtedy trudno o wypadek już z samego względu na to, że nawierzchnia jest mokra, ale gdy nie mamy dobrze zbierających wodę z szyby wycieraczek to tragedię mamy gwarantowaną.

Dlatego tak ważne jest, aby w naszym samochodzie były one jak najlepszej jakości. Nasz test wycieraczek samochodowych z pewnością ułatwi Ci ich wybór. W porównaniu z innym osprzętem samochodowym, wycieraczki to żaden wydatek. Komplet trzech wycieraczek kosztuje około pięćdziesięciu złotych. Wiadomo, że można kupić droższe lub tańsze, ale czy warto przesadnie oszczędzać na sprzęcie, który odpowiada za nasze bezpieczeństwo podczas jazdy?

Wycieraczki powinniśmy teoretycznie wymieniać co pół roku, ale większość z nas wie jak to wygląda w praktyce. Kierowcy wymieniają pióra dopiero w momencie kiedy te przestają zbierać wodę, zaczynają skrzypieć lub zostawiają smugi. Oprócz tego, jeśli podczas kontroli policja uzna wycieraczki za niesprawne można otrzymać mandat, dlatego warto pilnować, aby były w jak najlepszym stanie. Rodzaje wycieraczek samochodowych dzielimy na: szkieletowe, płaskie i hybrydowe.

wycieraczki samochodowe

Test wycieraczek samochodowych powinien uwzględniać wszystkie trzy rodzaje konstrukcji. Wielu ekspertów poleca wycieraczki płaskie. Wycieraczki szkieletowe czyli te tradycyjne są tańsze i przede wszystkim uniwersalne. Producenci stosują w nich różne systemy montażowe np. bagnet, śruby czy haczyk oraz trzy rodzaje zacisków. Dzięki temu wycieraczki szkieletowe jest łatwiej dopasować do większości samochodów. Z każdym nowszym modelem samochodu zmieniają się też wycieraczki.

Młodsze auta posiadają głównie płaskie wycieraczki. Ich konstrukcja różni się od poprzedniczek tym, że pióro i ramię są ze sobą połączone i tworzą integralną całość. W rezultacie taki sprzęt działa sprawniej przy większej prędkości, lepiej zbiera wodę i brud oraz łatwiej jest ją odkleić, gdy przymarznie do szyby. Ich wadą może być to, że z racji na budowę bezszkieletową, mogą nie do końca przylegać do szyby, która jest bardziej zaokrąglona. W naszym teście bierzemy pod uwagę również hybrydowy model wycieraczek samochodowych, które łączą sobie w sobie cechy piór płaskich czyli wytrzymałość oraz szkieletowych czyli dokładność i dobre przyleganie do powierzchni.

Które wycieraczki polecamy?

Wszystkie rodzaje są dobre, jeśli są odpowiednio dobrane i jeśli kierowca w odpowiednim czasie je wymieni. Czasem warto jest jednak kupować coś tańszego, ale częściej. Jednak wycieraczki szkieletowe oprócz tego, że należy je co pół roku wymieniać, są lepszym rozwiązaniem niż pozostałe dwie opcje. W myśl starego przysłowia “jak dbasz, tak masz”, wszystko zależy od nas samych.

Jeśli będziemy często i mocno eksploatować nasz sprzęt, to nawet najlepszej firmy, wykonany z najlepszych materiałów, szybciej się zużyje. Z pewnością możemy polecić wycieraczki takich firm jak Bosch, Valeo, Flat czy MaxMaster. Ceny są zróżnicowane, wahają się od dwudziestu złotych do nawet sześćdziesięciu pięciu złotych.

test wycieraczek

Kupując nowe wycieraczki nie sugerujmy się tylko ceną. Przede wszystkim bierzmy pod uwagę odpowiedni rozmiar, czy dany model pasuje do naszego samochodu, rodzaj wykonania, rodzaj konstrukcji i bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Bo nawet z pozoru najtańsze pióra mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem dla nas. Bez odpowiedniego komfortu jazdy możemy stwarzać zagrożenie dla siebie i innych współużytkowników ruchu drogowego.

Mamy nadzieję, że nasz test wycieraczek samochodowych pomoże wam chociaż w minimalnym stopniu wybrać te, które będą najlepsze. Powtarzamy po raz kolejny, nie sugerujcie się tylko ceną, ale też ich wykonaniem oraz rodzajem.
Mamy nadzieję, że nasz test wycieraczek samochodowych się Wam spodobał, a jeśli tak to możecie się spodziewać kolejnych testów, dzięki którym ułatwimy Wam wybór oraz opiszemy specyfikacje innych sprzętów znajdujących się przy naszym samochodzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here