cena kursu na prawo jazdy kat b

Prawo jazdy to wolność, o którą zabiega wiele młodych osób. Niektóre z nich zbyt dosłownie do tego podchodzą, dlatego mają poważne problemy z prawem. Osoby do 25 roku życia powodują bardzo dużo wypadków i są w grupie najwyższego zagrożenia. To oznacza, że jeśli mamy robić sobie prawo jazdy i nie mamy nikogo dorosłego, kto ma OC na swój samochód żeby dać nam zniżki to czeka nas bardzo wysoka składa OC. Może wynieść kilka tysięcy złotych, a wszystko zależne będzie od tego, jaki mamy samochód. Jeśli to będzie BMW to mamy już komplet i wtedy sześć tysięcy złotych to norma przy składkach.

Prawo jazdy

Zrobienie prawa jazdy w Polsce nie jest łatwym zadaniem. Problem polega na tym, że uczymy się zaliczać kurs i egzamin, ale nie uczymy się jeździć. To widać na drogach gdzie większość osób nie ma zielonego pojęcia o jeździe. Zaliczyli zdali i się cieszą z prawa jazdy, ale nie mają pojęcia o tym jak się szkolić, jak być lepszymi kierowcami. Nie bez przyczyny w Polsce ginie znowu ponad 3000 osób rocznie. Dziesiątki tysięcy zostaje rannych. Jeśli ktoś przyjedzie zza granicy do kraju to widzi jak jeżdżą nasi kierowcy.

Żadne ograniczenia ich nie dotyczą i dlatego tyle osób na tym cierpi. Zastanawiają się dopiero wtedy, kiedy kogoś zabiją, ale nawet to nie wszyscy robią. Prawo jazdy to nie koniec naszego uczenia się, ale początek. Teraz trzeba się szkolić, uczyć, przypatrywać i nie popełniać błędów. Tyle w teorii, bo w praktyce nie wygląda to najlepiej i każdy z nas dobrze o tym wie. Zbyt szuka jazda to nic w porównaniu z wymuszaniem pierwszeństwa czy z nieumiejętnością zaparkowania samochodu.

cena kursu

Musimy pamiętać o tym, że prawo jazdy to nie telefon i wszyscy tego dokumenty mieć nie musimy. Mimo że cena za prawo jazdy jest dzisiaj wysoka to nie odstrasza to wielu osób od przyjścia na kurs. Oczywiście kurs to, co innego niż zdanie egzaminu państwowego. Często żeby zdać egzamin trzeba podchodzić po kilka czy nawet kilkanaście razy.

Wtedy te koszty znacząco rosną, bo za każdy egzaminu trzeba będzie osobno płacić. To powinno nas zmobilizować do działania i nauki, ale to również jest teoria, bo wiele osób podchodzi z nadzieją, że wreszcie się komuś to znudzi i że przepuści go i będzie wreszcie kierowcom.

Ile kosztuje kurs prawa jazdy kategorii B?

Większość z nas zaczyna od kategorii B, czyli można między innymi jeździć samochodami osobowymi oraz dostawczymi, których masa całkowita nie przekroczy 3,5 tony. Można ciągnąć przyczepy w samochodzie, ale to również ma się zmieścić w tej masie opisanej wyżej. Niewiele osób wie, że z tym prawem jazdy można prowadzi również traktor, ale bez przyczepy. Jeśli chodzi o koszty to teoria na kursie podstawowym w wersji online kosztuje w graniach 1800 zł. Kurs podstawowy bez teorii również tyle kosztuje.

Jeśli potrzebujemy kursu rozszerzonego to zapłacimy w graniach 2300 złotych, a jeśli zależy nam na kursie indywidualnym to trzeba będzie jeszcze do tej kwoty pięćdziesiąt złotych dołożyć.  Nie są to małe kwoty, ale tysiące osób właśnie teraz decyduje się na to żeby zapisać się na kurs prawa jazdy i spróbować swoich sił. Na zimę ilość kursantów maleje, bo ludzie boją się, że będzie śnieg i będzie ślisko.

nauka jazdy

Nie ma się, czego brać, bo właśnie w takich warunkach warto się uczyć jeździć. Często jest tak, że osoby, które latem mają prawo jazdy zimą w ogóle nie wyjeżdżają z domu. Jeździć trzeba wtedy, kiedy jest ciepło, zimno, pada deszcz czy śnieg, świeci słońce albo jest mgła. W ten sposób zdobywa się cenne doświadczenie, które nam na pewno się przyda.

Wybieramy szkole nauki jazdy

Bardzo duże znaczenie do tego, jaki będziemy mieć poziom nauczania ma to, jaką wybierzemy szkołę nauki jazdy. Oczywiście nasze predyspozycje też są tutaj ważne, bo jeśli zdajemy egzamin państwowy za piątym razem i robimy szkolne błędy to znaczy, że to nie jest dla nas i lepiej zacząć zastanawiać się nad innymi środkami transportu. Nawet, jeśli zdamy prawo jazdy to będziemy zagrożeniem dla siebie i innych. To właśnie takie osoby w większości przypadków powodują wypadki na drogach, bo nie wiedzą jak się zachować.

My i inni mamy tylko jedno życie i jazda po drogach to nie gra, że można wrócić ponownie. Gdyby się tak przyjrzeć ludziom to się okazuje, że niektórzy myślą, że jednak to jest gra i ciągle się z kimś muszą ścigać. Jeśli trafimy do bardzo dobrej szkoły to nauczą nas, na co zwracać uwagę i jak jeździć. Jeśli wybierzemy byle, jaką szkole to nauczą nas jedynie zdać egzamin, a to zdecydowanie za mało żeby można było bezpiecznie jeździć po polskich zatłoczonych drogach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here