części do samochodów amerykańskich

Wielokrotnie mieliśmy okazję, aby przekonać się, że przejazd na gołych oponach, w szczególności w zimie, jest niemożliwy. Jezdnie są oblodzone, bądź zalega na nich gołoledź. Wówczas, należy założyć na opony, odpowiednio dobrane łańcuchy, które powodują, iż samochód ma lepszą przyczepność do nawierzchni i nie poddaje się tak łatwo oblodzonej drodze.

Przed wyborem części do samochodów amerykańskich, takich jak łańcuchy, należy zmierzyć wielkość kół. Jako, że ich parametry są zróżnicowany i każdy producent oferuje inną średnicę kół, należy bardzo dokładnie sprawdzić ich wymiary. Łańcuchy są produkowane w kilku rozmiarach i trzeba dobrać właściwy, żeby nie spadały. Dotyczy to także łańcuchów samonapinających się.

Mechanizmy napinające są o tyle wygodne, że same dostosowują się same do parametrów koła. W razie potrzeby likwidują luzy powstałe pomiędzy powierzchnią właściwą koła, a ogniwami łańcucha. W łańcuchach, które są modelowane fabrycznie, może dojść do sytuacji, w której zatrzymujemy się co kilkanaście metrów i musimy takowe łańcuchy naciągnąć. Coraz rzadziej spotyka się części do samochodów amerykańskich w postaci łańcuchów najazdowych. Ich montaż jest stosunkowo prosty, jednak wymaga nie lada wprawy.

Łańcuchy na koła kładziemy w pewnej odległości od samochodu, po czym na nie najeżdżamy. Jeżeli wpasują w koła, wówczas je zapinamy i możemy spokojnie jechać. Ich wielką zaletą jest to, że doskonale komponują się z kołem i nie musimy obawiać się, że powstaną luzy. Łańcuchy najazdowe stosuje się głównie do uzbrajania samochodów ciężarowych, których masa nie pozwala na wprowadzenie bardziej inwazyjnych metod. Od jakiegoś czasu, kierowcy samochodów osobowych, chętnie kupują łańcuchy na koła do szybkiego montażu.

samochody amerykańskie

Wystarczy, że nałożymy je na koła, a potem zepniemy. Metoda szybka i skuteczna. Cena również nie jest wygórowana. Przy kupnie łańcucha, należy zwrócić uwagę na wielkość ogniw.. Zwykle stosuje się ogniwa dwunastomilimetrowe. Właściciele samochodów z dużymi kołami, ledwo mieszczącymi się w nadkolach mogą wybrać łańcuchy z ogniwami o przekroju 10, a nawet 9 mm. Wyglądają delikatniej, ale są zrobione ze stali o większej wytrzymałości. Z kolei posiadacze samochodów terenowych czy dostawczych, większych aut o większych naciskach na oś, powinni wybierać mocniejsze łańcuchy (14 – 16 mm), bo cieńsze mogą zostać zerwane przy gwałtowniejszym dodaniu gazu.

Oczywiście, jeśli cenimy sobie komfort jazdy, ogniwa o małej średnicy będą dla nas optymalne. Im mniejsza powierzchnia ogniwa, tym mniej odczuwamy obecność łańcuchów w czasie jazdy. Ogniwa o większej powierzchni wywołują uczucia, podobne do tych, które nam towarzyszą w czasie jazdy po wybojach. Grubo-ogniwowe łańcuchy mogą prowadzić także do uszkodzenia nadwozia samochodu.

Oczywiście są to przypadki stosunkowo rzadkie, gdyż producenci dbają o komfort pasażerów w czasie jazdy, nie zmienia to jednak faktu, iż wciąż zdarzają się niechlubne wyjątki. Istnieją trzy główne rodzaje łańcuchów na koła. Najprostszy i zarazem najpopularniejszy model to tzw. Łańcuchy na koła w formie drabinkowej. Wyróżniają się tym, iż biegną w poprzek bieżnika, a odległości między nimi są takie same. Stosują je, z reguły, właściciele małych samochodów, które nie są narażone na jazdę w trudnym terenie i których silniki mają mały litraż.

nowy jork

Dobrze sprawdzają się w czasie jazdy na kopnym śniegu, ale tylko na płaskiej powierzchni. Z takimi łańcuchami trudno jechać np. w poprzek stoku, gdyż nie uchronią one przed poślizgami bocznymi. Kolejne rodzaje łańcuchów, to łańcuchy na koła o splocie diamentowym i łańcuchy na koła o splocie rombowym. Z reguły, są one przeznaczone dla kierowców, którzy muszą prowadzić samochód, w miejscach mocno oblodzonych i zaśnieżonych. Wyśmienicie spełniają swoje zadanie, w czasie jazdy pod górę.

W przeciwieństwie do łańcuchów o kształcie drabinkowym, te części do samochodów amerykańskich chronią zarówno boki kół, jak i przednią i tylną stronę. Sam mechanizm mocowania części do samochodów amerykańskich, takich jak łańcuchy, nie jest zbyt skomplikowany, wystarczy odrobina dobrej woli i chwila czasu. Łańcuchy na koła są niezmiernie ważnym elementem zabezpieczającym pasażerów, przed wypadkiem, w szczególności, kiedy na jezdni zalega gruba warstwa śniegu, bądź gołoledzi.

Wszystkie części do samochodów amerykańskich posiadają gwarancję jakości i odpowiednie certyfikaty potwierdzających wysoką jakość wykonania oraz materiały użyte w procesie produkcji, dlatego klienci mogą mieć pewność, że dokonali dobrego wyboru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here