rower

Bagażniki na rowery to nowoczesne, wygodne rozwiązanie, które pozwala na transport jednośladów do miejsca, w którym chcemy je wykorzystywać. Idealnie sprawdzają się podczas urlopów i weekendów, kiedy chcemy udać się gdzieś dalej, nie ryzgnując jednocześnie z aktywności sportowej. Na co zwracać uwagę, wybierając ten, który będzie idealny dla naszej rodziny?

Ilość rowerów jest priorytetem

W sklepach możemy znaleźć bardzo wiele modeli bagażników rowerowych, montowanych zarówno na dachu auta, jak i na haku samochodowym. Niezależnie od tego, które z tych rozwiązań preferujemy, podczas wyboru zawsze priorytetem będzie ilość rowerów, jaką zamierzamy ze sobą zabierać. To ona będzie determinowała konkretne rozwiązanie – w końcu im liczniejsza rodzina, tym więcej jednośladów będzie trzeba przewieźć.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kupujących, producenci oferują rozwiązania przewożące nawet cztery rowery. Jest to idealna propozycja dla rodziny, która chciałaby, aby wszyscy w niej mogli uczestniczyć w aktywności sportowej.

Bagażnik na dach czy na hak?

Każdy rodzaj bagażnika na rowery ma swoje zalety. Bagażniki dachowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają haka i nie mogą na nim założyć platformy rowerowej. Z kolei te, które montujemy na haku za samochodem to doskonałe rozwiązanie dla każdego,  kto chce mieć zawsze łatwy i szybki dostęp do roweru. Sprawdzi się szczególnie przy kobiecych samochodach, ponieważ panie często nie mają siły, by wkładać jednoślady na dach.

Bagażnik na hak ze światłami

Wybierając bagażnik na hak, zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy posiada on sprawne światła. Jest to konieczny jego element, pozwalający na bezpieczną jazdę. Ze względu na to, że rowery mogą zasłonić światła samochodu, ich obecność na bagażniku to podstawa tego, by inni uczestnicy ruchu wiedzieli o naszych planach względem kolejnych manewrów.

Ten, który pozwala swobodnie dostać się do bagażnika

Kolejna istotna cecha, jaką odznaczają się bagażniki rowerowe na hak, to brak utrudnień w przypadku otwierania bagażnika samochodowego. Specjalny system odchylania sprawia, że bez zdejmowania rowerów i całej platformy, do której są przymocowane, można sięgnąć na przykład do walizki. Jest to szczególnie korzystne, jeśli wybieramy się w długą podróż i wiemy, że po drodze może zajść konieczność zatrzymania się na postój.

Zamiast rowerów: box bagażowy

Ciekawą alternatywę proponuje marka Thule, która oprócz bagażnika rowerowego, dostarcza w zestawie także boks bagażowy. Jest on świetnym pomysłem, jeśli zamiast podróży z jednośladami, wolimy zabrać ze sobą większą ilość toreb i walizek. Doskonale sprawdzi się nie tylko do samodzielnego wożenia bagażu, ale również do przewiezienia bagażu razem z rowerem, jeśli zakupimy do niego także specjalny adapter. A wszystko to w atrakcyjnym, łatwym do użycia zestawie, z którym na pewno każdy sobie poradzi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here