kosmetyki samochodowe

Aby utrzymać samochód w dobrej kondycji na lata, trzeba korzystać z dobrych kosmetyków samochodowych. Tylko gdzie takie kupić? Jakim markom można zaufać? Przygotowaliśmy krótki poradnik idealny dla osób, które dopiero kupiły pierwsze auto lub chcą rozpocząć przygodę z auto detailingiem.

Najlepsze kosmetyki samochodowe – czyli jakie?

Tak naprawdę, aby ocenić jakość preparatu, trzeba by dokładnie przeanalizować jego skład, właściwości, sposób użycia i potem wszystko porównać z innymi kosmetykami.. Na to nikt nie ma czasu.

Natomiast każdy ma czas na sprawdzenie opinii o danym kosmetyku, co w dobie internetu jest dziecinnie proste i zajmuje jedynie chwilę. Warto też sprawdzić stosunek wielkości preparatu do ceny. Z reguły te większe opłaca się kupić bardziej.

Ale co z wydajnością? Trudno to sprawdzić, nie nabywając żadnego produktu i nie porównując go z innym. Dlatego tutaj znów warto zwrócić uwagę na opinie, ale – co bardzo ważne – również na renomę marki. Znana, sprawdzona i ogólnie polecana prawdopodobnie się sprawdzi. Auto detailerzy polecają np. ADBL, Aqua, Car Pro Cquartz, Chemotion. O zdanie możesz też zapytać profesjonalistę w pobliskim salonie.

Sklep online czy stacjonarny?

Kosmetyki samochodowe możemy kupić online lub stacjonarnie. Tutaj warto jednak podkreślić, że żadna z opcji nie jest idealna. Dobry sklep z kosmetykami samochodowymi może mieć wysokiej jakości produkty, ale asortyment jest jednak ograniczony. Dodatkowo dość często za ladą takiego sklepu może stać laik, nie profesjonalista. Natomiast sklep online ma właściwie nieograniczony asortyment, ale znowu – prowadzić go może laik lub nawet oszust.

Najlepszym rozwiązaniem wydają się więc zakupy online, ale w miejscu, które prowadzi też działalność stacjonarną. Przykładem takiego sklepu jest choćby Clinic4Car – prowadzą go auto detailerzy, którzy używają sprzedawanych kosmetyków na co dzień. Nieograniczony asortyment? Jest. Fachowa obsługa? Jest.

Przydatne wskazówki

Pamiętaj, że nawet najlepsze kosmetyki samochodowe nie sprawią, że Twoje auto będzie w idealnym stanie, jeśli nie zadbasz o nie właściwie. Po pierwsze, kosmetyków należy używać zgodnie z instrukcją i według zaleceń profesjonalistów. Prosty przykład: najlepsza na rynku glinka nie jest gwarancją tego, że użyjesz jej właściwie i nie uszkodzisz karoserii. Po drugie, zużycie samochodu jest nieuniknione. Oznaki upływającego czasu i przejechanych kilometrów będą się pojawiać niezależnie od stosowanych kosmetyków. Zasadnicza różnica polega tylko na tym, że oznaki pojawią się później, jeśli stosujesz lepsze preparaty. Po trzecie, czasami bardziej opłacalna jest wizyta w dobrym salonie. Dlaczego? Skompletowanie wszystkich niezbędnych kosmetyków, pod uwagę biorąc tylko najwyższą półkę, może nadwyrężyć portfel bardziej niż zabieg w salonie. Nie mówiąc już o tym, że w salonie nikt krzywdy pojazdowi z braku wiedzy nie wyrządzi.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here