Damskie kurtki motocyklowe – jaką wybrać?

0
700

Kurtki tekstylne dzielą się na parę grup. Pierwsza to kurtki letnie. Wybierane są do jazdy motocyklem przy dużych temperaturach powietrza. Zwykle wykorzystuje się je w najgorętszą część roku. Charakteryzują się dużą oraz efektywną wentylacją i lekkością noszenia. Druga grupa to kurtki sportowe. Noszone są w większości poprzez motocyklistów użytkujących jednośladu do jazdy po mieście. Zakłada się je na motocykle rodzaju sport oraz naked.

Już na samym starcie na kobiety czeka masa pułapek przy doborze damskiej kurtki motocyklowej. Często wiadomo, iż Kobiety Motocyklistki chcą przede wszystkim pięknie wyglądać we własnym nowym stroju motocyklowym. Wszystkie kwiaty oraz odmienne ozdabiania w odzieży motocyklowej dla pań niejednokrotnie efektywnie odwracają uwagę od tego jakie rzeczywiście zadania ma wykonywać solidna damska kurtka motocyklowa. Zadania owe to przede wszystkim komfort oraz zabezpieczenie. Wiadomo, iż o gustach się nie mówi jednak mamy tutaj kilka rad.

Skóra lub tekstylia?

Tak właściwie, wszystko zależy od charakteru jazdy na motocyklu. Gdy konkretna osoba woli maszyny ogromne, niskie, duże, nawiązujące do amerykańskich drogowych tradycji, to z pewnością motocyklowa odzież skórzana będzie tu pasować doskonale. Z kolei do jazdy turystycznej, podróżowania lub wariactw w terenie lepiej wyposażyć się w kurtkę tekstylną. Najlepiej mieć oba typy kurtek w szafie oraz zakładać je we współzależności od pogody, stylu jazdy lub pomysłu na jazdę.

Kurtka przygotowana do jazdy turystycznej

Jazda turystyczna na motocyklu to przede wszystkim średnia szybkość i dłuższe drogi. Względem tego odzież dedykowana na motocykl turystyczny winna charakteryzować się dużym stopniem wygody, żeby bycie w niej chociażby poprzez cały dzień nie sprawiało bólu. Również damskie kurtki motocyklowe dedykowane do jazdy turystycznej winnym być wytrzymałe na czynniki pogodowe, żeby jazda była możliwa chociażby przy niedopisującej pogodzie, na przykład podczas deszczu, wiatru lub przy mniejszych temperaturach.

Rozmiar ma znaczenie

Kurtkę należy przymierzyć. Gdy kupisz ją poprzez internet, dobrze zmierz się wedle informacji sprzedawcy oraz upewnij, iż będziesz mógł wymienić kurtkę gdy rozmiar okaże się niewłaściwy. W dobrych sklepach motocyklowych kurtkę można bez konsekwencji zamówić poprzez internet, zmierzyć w sklepie oraz właśnie wtedy zadecydować o zakupie. W razie wątpliwości weź raczej trochę większy aniżeli trochę mniejszy rozmiar – niemal każda tekstylna kurtka ma szansę regulacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here