Jazdy doszkalające powinny być obowiązkowe. Zanim zda się kurs na prawo jazdy to powinno się na takie jazdy zapisać. Na kursie nie uczą nas jak zachowywać się w trudnych sytuacjach na drodze. Nie jesteśmy przygotowani do jazdy, dlatego w Polsce ginie rocznie trzy tysiące osób, a dziesiątki tysięcy jest rannych. Pod tym względem w Europie jesteśmy najgorszym krajem, dlatego trzeba to zmienić. Kurs, które dzisiaj są organizowana są płatne, ale pamiętajmy o tym, że walczymy o swoje życie, a zatem opłaca nam się pojechać na takie jazdy. Spędzimy pod okiem specjalistów kilka godzin i na pewno coś z tego wyniesiemy.

Będziemy mogli testować różne samochody w różnych warunkach. Można również jeździć swoim samochodem. Nauczymy się odruchów, jakie są potrzebne do tego żeby jeździło nam się bezpieczniej. Pamiętajmy o tym, że my możemy jechać zgodnie z przepisami, jakie obowiązują w danym terenie, ale po drugiej stronie może być ktoś, komu nie zależy na tym i może dość do poważnego wypadku. Musimy patrzeć w lusterka i dobrze się rozglądać, a wtedy zmniejszamy ryzyko problemów, jakie mogą nam się na drodze przytrafić. Odbycie kursu na prawo jazdy nie oznacza, że potrafimy jeździć.

Nie chodzi już tylko o te trudne sytuacje, ale ogólnie. Na to trzeba o wiele więcej czasu i doświadczenia. Dlatego wybierając jazdy doszkalające można sobie pomóc. Zdanie egzaminu jest wtedy o wiele łatwiejsze, dlatego jeśli nie wiemy jak sobie poradzić z naszym problemem to wybierzmy się do szkoły gdzie się uczyliśmy. Dobrze jest też zapisać się do szkoły, która ma duże doświadczenie, bo wtedy nam pomogą.

Ile godzin ćwiczyć?

To zależne będzie tylko od tego ile my mamy czasu i ile chcemy wydać pieniędzy. Jeśli będziemy wybierać dużo godzin to zawsze można się dogadać, co do ceny. Najważniejsze to znaleźć czas na takie jazdy, bo to nam pomoże. Sami się przekonamy, że nawet kilka godzin w samochodzie to już będzie coś. Obędziemy się z tym wszystkim i będziemy czuć się za kółkiem o wiele bardziej pewni. Zdanie prawa jazdy nie jest łatwe, dlatego że nie mamy doświadczenia, a wymagania są bardzo duże.

W takim razie trzeba będzie sobie pomóc i zrobić to naprawdę bardzo skutecznie. Wtedy mamy problem z głowy u możemy odebrać nasze upragnione prawo jazdy. Bardzo dużo osób w ostatnim czasie decyduje się na takie dodatkowe jazdy i jak widać im to pomaga. To oznacza, że i my możemy tego spróbować, a sami się przekonamy jak dużo można dzięki temu zyskać. Im więcej wiemy i umiemy tym bezpieczniej będzie na naszych drogach.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here