Konserwacja skóry w samochodzie – jak robić to dokładnie?

Jeżeli masz w swoim samochodzie skórzaną tapicerkę, to jesteś jednocześnie wygrany i przegrany. Skóra jest o wiele bardziej wymagającym materiałem, dlatego musisz mieć odpowiednie środki do jej czyszczenia i konserwacji. W poniższym tekście prezentujemy, jak to robić.

Skórzana tapicerka – luksusowa i problemowa

W Polsce samochodów ze skórzaną tapicerką jest dość mało. Z reguły jest ona montowana w autach klasy premium, których cena z reguły zaczyna się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak nie oznacza to, że tylko bogatsi mogą sobie pozwolić na ten luksus. Właściciele Mercedesów wyprodukowanych w ubiegłym wieku często mają na wyposażeniu skórę, bowiem samochody tej marki zawsze uchodziły za lepsze od reszty. Zdarza się również, że kierowcy sami podejmują decyzję o montażu skórzanej tapicerki i zastąpieniu nią materiałową. Tłumaczą to chęcią podniesienia prestiżu i wyglądu auta. Z pewnością Volkswagen Golf III ze skórzanymi siedzeniami wyróżnia się na parkingu. Niezależnie jednak od motywów i auta, wszystkie te przypadki łączy jedno – problem z utrzymaniem skóry w dobrej kondycji. Konserwacja skóry w samochodzie nie należy do najprostszych, dlatego prezentujemy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, jak należy o nią dbać.

Konserwacja skóry w samochodzie – po pierwsze środek do czyszczenia skóry w samochodzie

Zanim w ogóle będzie można przejść do konserwacji skóry w samochodzie, należy go porządnie odkurzyć i wyczyścić. Sprzątanie zaczynamy od usunięcia wszelkich „dużych” zanieczyszczeń przy użyciu odkurzacza. Wciągnie on okruszki, piasek czy inny widoczny gołym okiem brud. Dopiero wtedy, gdy nasze auto będzie optycznie wyglądało na w miarę czyste, do gry może wejść środek do czyszczenia skóry w samochodzie. Tego typu specyfik sprawdź tutaj. Nie powinieneś mieć trudności, by znaleźć dobry środek do czyszczenia skóry w samochodzie, bowiem na rynku jest bardzo dużo tego rodzaju preparatów.

Konserwacja skóry w samochodzie – użyj pianki lub mleczka

By konserwacja skóry w samochodzie była pełna i skuteczna, potrzebny jest odpowiedni preparat do konserwacji skóry w samochodzie. Znajdziesz je tutaj: https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Wnetrze-samochodu_Pielegnacja-skory_Konserwacja-878.html. Skórzana tapicerka jest podatna na zużycie, ruch, tarcie, dlatego jeżeli nie chcesz, by pękała, musisz o nią odpowiednio zadbać. Preparat do konserwacji skóry sprawi, że odzyska ona swój dawny blask oraz będzie dobrze chroniona przed zniszczeniem. Jednak, by konserwacja skóry w samochodzie miała sens, musi być regularnie powtarzana – raz na 3 miesiące powinno wystarczyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here