Myjnia parowa – czy warto z niej skorzystać?

Kierowcy mogą wybierać spośród wielu rodzajów myjni. Myjnie ręczne, automatyczne, bezdotykowe oraz myjnie parowe. W poniższym tekście sprawdzamy, czy myjnia parowa jest lepszą alternatywą dla powyższych.

Czyste auto – przyjemność z jazdy

Nie ma nic przyjemniejszego, niż wyjść spod prysznica po długim i ciężkim dniu. Człowiek jest wtedy jak nowo narodzony. Podobnie wygląda sytuacja z myciem auta. Gdyby samochody umiały mówić, z pewnością doceniłyby frajdę, jaka płynie z wizyty na myjni. Jednak o wiele bardziej atrakcyjny wizualnie wygląd naszego auta to nie jedyny powód przemawiający za jego umyciem. Drugim jest możliwość otrzymania mandatu. Polskie przepisy wymagają od kierowców, by ich samochód posiadał czytelne, czytaj czyste, tablice rejestracyjne oraz lusterka, światła oraz szyby. O te ostatnie trzeba szczególnie dbać w okresie jesienno-zimowym, gdy brud niemal nie opuszcza naszych aut. Za niedostosowanie się do powyższych przepisów grozi mandat karny w wysokości od 20 do nawet 500 złotych.

Myjnia parowa – jedno z rozwiązań

Właśnie z tego powodu należy co jakiś czas wybrać się na myjnię. W każdym mieście, a nawet w niektórych wsiach, bez trudu znajdziesz myjnię bezdotykową, na której w kilkanaście minut pozbędziesz się ze swojego samochodu powierzchownych zanieczyszczeń. Jednak jeżeli zależy ci na jak najlepszym efekcie, powinieneś poszukać myjni parowej. Myjnia parowa od tradycyjnych różni się przede wszystkim sposobem mycia. W tym przypadku do usunięcia zabrudzeń używana jest para wodna pod wysokim ciśnieniem. Na tej stronie poznasz szczegóły jej działania. Myjnia parowa ma wiele zalet, z których najważniejszą jest dokładność mycia. Para wodna usuwa zanieczyszczenia z każdego zakamarka. Bez trudu wyczyścimy przy jej użyciu nadkola, progi, ale również i wnętrze naszego pojazdu. Być może martwisz się, że jadąc na myjnię parową będziesz „uziemiony” przez dłuższy czas. Nic z tego, mycie przy użyciu pary jest stosunkowo szybkie i nie pozostawia widocznych śladów. Oznacza to, że nie musimy czekać aż tapicerka wyschnie, jak ma to miejsce w przypadku mycia wodą.

Własna myjnia parowa, czyli franczyza

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że tego typu myjni nie ma w naszym kraju zbyt wiele. Na szczęście istnieje możliwość, by samemu zostać właścicielem takiego zakładu. Myjnia parowa nie wymaga zbyt wielu pozwoleń i formalności. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej. Jedyną trudnością do zdobycia klientów jest przekonanie ich, że myjnia parowa to lepsze i bardziej przyjazne środowisku i kierowcom rozwiązanie. Jednak jak to zrobić, z pewnością dowiesz się od firmy, która oferuje otwarcie myjni parowej pod swoimi skrzydłami.

[Głosów:6    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here