Które kosmetyki samochodowe warto mieć w swoim garażu?

Zadbany, czysty samochód to najlepsza wizytówka jego właściciela. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba odwiedzać myjni samochodowej, aby mieć ładne, schludne auto. Wystarczy zainwestować w odpowiednie kosmetyki samochodowe, które znaleźć można m.in. w ofercie sklepu iParts.pl.

Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń

Większości osób mycie samochodu kojarzy się z czymś prostym i mało skomplikowanym. Sporo z nich stawia na myjnie automatyczne. Te jednak wcale nie są dobre dla lakieru, bo mogą go rysować. Podobnie jest w przypadku mycia samochodu gąbką. O wiele lepszym rozwiązaniem są ścierki i rękawice z mikrofibry.

Wciąż najpopularniejszym kosmetykiem samochodowym jest szampon, który powinien mieć neutralne pH. Jego zadaniem jest mycie lakieru bez jego uszkodzenia. Jednak nie zawsze sam szampon wystarcza. Niestety odpryski asfaltu czy ptasie odchody są trudne do usunięcia. Eksperci z iParts.pl przyznają, że w takiej sytuacji konieczny musi być tzw. cleaner.

Preparaty do czyszczenia felg

Trzeba też pamiętać o tym, że szampon nie nadaje się do czyszczenia felg, chociaż wiele osób sądzi inaczej. Na felgach osadza się uciążliwy brud z dróg, a przy tym powstaje na nich dodatkowo nalot z opiłków z klocków hamulcowych. Jest on niestety trudny do usunięcia. Należy więc sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki samochodowe w postaci płynów z silnymi, żrącymi kwasami w składzie.

Kosmetyki przeznaczone do felg najczęściej mają formę sprayu. W teorii felgi należy spryskać preparatem, odczekać kwadrans i dokładnie spłukać. W praktyce jednak zanieczyszczone felgi nie jest tak łatwo oczyścić. Konieczne bywa więc użycie gąbki czy szczotki. Warto więc pamiętać, aby czyścić felgi regularnie.

Pielęgnacja samochodu wewnątrz

Odpowiedniej pielęgnacji wymaga oczywiście również i wnętrze auta. Tutaj sprawdza się dobrze kilka podstawowych kosmetyków samochodowych. Plastikowe elementy kokpitu czy deski rozdzielczej czyści się za pomocą specjalnych pianek, płynów czy sprayów. Odświeżają one wnętrze pojazdu, nadają mu połysk i jednocześnie chronią przed osiadaniem kurzu. Tapicerkę wykonaną z tkaniny trzeba natomiast od czasu do czasu wyprać przy pomocy odpowiedniego szamponu. W przypadku zanieczyszczeń miejscowych dobrze sprawdzi się środek w postaci aerozolu.

Szczególnej pielęgnacji wymaga tapicerka wykonana ze skóry, która może pękać i blaknąć wraz z upływem czasu. Na szczęście na rynku dostępne są preparaty, które pozwalają utrzymać ją w odpowiednim stanie. Zarówno środki tego typu, jak i inne kosmetyki samochodowe znajdziemy w sklepie iParts.pl, który oferuje w tym zakresie bardzo szeroki wybór produktów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here