Nowe części blacharskie czy naprawy blacharsko-lakiernicze – co wybrać?

Gdy dochodzi do uszkodzenia blacharki samochodu, wtedy zasadniczo rozwiązania mamy dwa – możemy kupić nowe części blacharskie i zamontować je w miejsce tych zniszczonych albo też możemy skorzystać z usług naprawczych. Co wybrać?

Chwila nieostrożności podczas cofania na parkingu, nagła burza z gradem, zarysowanie powłoki lakierniczej przez wandali czy stłuczka na skrzyżowaniu – to tylko przykładowe sytuacje, gdy pojawiają się problemy z blacharką samochodu.

Uszkodzony błotnik przedni i tylny, maska, drzwi kierowcy i pasażerów – usterki na tych właśnie elementach mogą być zarówno drobne i ledwo widoczne, jak również mogą być naprawdę poważne i uniemożliwić dalszą jazdę samochodem.

Serwis zależny od typu i zakresu uszkodzenia

Wobec tego wtedy, gdy pojawią się usterki blacharki, niezbędne prace przede wszystkim dopasowuje się do typu oraz zakresu uszkodzenia elementów.

W niektórych przypadkach wystarczy tylko skorzystanie z usług warsztatów specjalizujących się „wyciąganiu” zagnieceń i nie ma wtedy potrzeby dodatkowego lakierowania blacharki. W innych z kolei jedynym rozwiązanie będą nowe części blacharskie Honda albo innej marki.

Aby określić, jakie prace będą niezbędne, należy udać się do dobrego serwisu blacharskiego, którego pracownik będzie mógł wykonać niezbędną diagnostykę.

Gdy mamy wybór – kupić części czy naprawić blacharkę?

Czasami jednak okazuje się, że kierowca ma wybór – może albo zdecydować się na zakupienie nowych komponentów, jak również może naprawić blacharkę w serwisie. Na co warto postawić?

Genialnie, montaż części będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ wtedy mamy pewność ich stanu technicznego i możemy podtrzymać pierwotną wartość samochodu. Najlepiej zdecydować się na nowe, oryginalne komponenty, ale jeśli chcemy naprawić samochód starszy, warto także sprawdzić ofertę części używanych, które są o wiele tańsze.

Jednocześnie sprawdźmy także, ile wyniesie nas naprawa części blacharskich. Czasami okazuje się, że naprawa usterki nie jest bardzo skomplikowana, dlatego też nie jest związana z wysokimi kosztami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here