sprowadzanie aut

Dzisiejszy rynek samochodów używanych jest bardzo mocno rozwinięty, co sprawia, że dziś już nie musimy spędzać długich godzin, na poszukiwaniu swojego wymarzonego pojazdu. Decydując się na zakup auta, mamy wiele możliwości jego zakupu. W sytuacji, w której zdecydowaliśmy się na zmianę, ale jeszcze nie mamy upatrzonej jednej marki, możemy udać się do pobliskiego komisu samochodowego, w którym znajdziemy przeróżne modele.

Do każdego z nich możemy podejść osobiście, zaglądnąć do środka, sprawdzić pozycję za kierownicą, czy nawet wykonać jazdę próbną. Dzięki temu dowiemy się, czy dany samochód spełnia nasze wymagania, czego nie moglibyśmy zrobić przez internet. Dodatkowo, dzięki pomocy specjalisty pracującego w takim miejscu, możemy poznać jego typowe usterki lub koszta związane z jego eksploatacją.

Dzięki ilości pojazdów znajdujących się na placu komisu, możemy zwrócić uwagę na modele samochodów o których być może wcześniej nie mieliśmy pojęcia, lub nie wydawały nam się interesujące. Oczywiście, istnieje opinia, że w takich miejscach samochody są gorszej jakości, bo nastawione są one na sprzedaż i duży zysk, jednak nie zawsze jest ona prawdziwa. Musimy jednak wybierać komisy o dobrej opinii, gdzie sprzedawane są auta przez specjalistów, znających się na motoryzacji.

Będziemy wtedy mieć pewność, że pojazdy jakie oni oferują, będę dokładnie sprawdzane przed sprzedażą, a wszystkie usterki zostały usunięte. Musimy jednak pamiętać, że tam też pracują tylko ludzie, którzy w ciągu tygodnia sprzedają naprawdę wiele samochodów i czasami mogą zdarzyć się jakieś niedopatrzenia. Na szczęście, komisy oferują gwarancję, dzięki której nie musimy się za bardzo tym przejmować. Dodatkowym plusem odwiedzenia takiego komisu jest to, że po oględzinach, kiedy już poznamy daną markę, lub model samochodu, możemy poszukać dokładnie takiego samego auta w internecie, lub ściągnąć je zza granicy.

Sprowadzanie aut od naszych zachodnich sąsiadów posiada wiele zalet

bmw

Musimy wiedzieć, że samochody które jeżdżą po tamtejszych, ładnych drogach, posiadają zdecydowanie lepszy stan zawieszenia. Oznacza to dla nas tyle, że na pewno mniej pieniędzy będziemy musieli później inwestować w późniejsze naprawy części eksploatacyjnych. Dodatkowo, nasi zachodni sąsiedzi raczej pokonują codziennie dłuższe trasy, dzięki czemu nie zdarzają się sytuacje, żeby użytkowali oni auto bez rozgrzanego silnika.

Wpływa to zdecydowanie na żywotność jednostki, więc ichniejsze silniki nawet z dwa razy większym przebiegiem niż nasze, nie są tak zmęczone i na pewno będą służyły jeszcze przez wiele kilometrów. Samochody zza zachodniej granicy, nie ukrywajmy, ale są zdecydowanie lepiej i częściej serwisowane niż nasze. Nie czekają oni z naprawami do momentu, w którym już naprawdę można uznać samochód za zepsuty, lecz zgłaszają się do mechaników co pewien okres czasu, na zaplanowane wymiany oleju, płynów eksploatacyjnych.

Jak zdążyliśmy zauważyć, w momencie w którym zdecydujemy się na zakup samochodu zza granicy, będziemy posiadać auto zadbane i zaoszczędzimy wiele pieniędzy na podstawowe naprawy. Zatem jak sprowadzić auto zza granicy? Przede wszystkim, na początku możemy spróbować zrobić to na własną rękę. W internecie znajdziemy jeden z najpopularniejszych serwisów z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, gdzie możemy wyszukać sobie swój wymarzony pojazd.

Działa on na zasadzie naszego Allegro, dodatkowo na dzień dzisiejszy posiada on również spolszczony interfejs, dlatego każdy z nas, nawet bez znajomości języka sobie z nim poradzi. Następnie, w momencie w którym już znaleźliśmy dany model, musimy dogadać ze sprzedającym szczegóły, zadzwonić, lub napisać, czy dane głoszenie jest aktualne i ewentualnie kiedy możemy przyjechać. Dalej, mamy trzy opcje na sprowadzenie samochodu.

auta z niemiec

Możemy pojechać po niego osobiście

Wystarczy, że wynajmiemy na cały dzień lawetę, której koszt nie jest zbyt wysoki i wyruszymy w trasę. Nawet jeśli nigdy nie jeździliśmy takim pojazdem, nie musimy się tym przejmować, ponieważ załadunek samochodu na lawetę jest prosty. Możemy również pojechać po auto osobiście, korzystając z usług przewozowych i wrócić nim samemu na kołach.

Jeśli jednak chcemy zostawić to dla profesjonalistów, w internecie znajdziemy wiele firm oferujących ściąganie aut zza granicy. Wystarczy, że pokażemy im jaki samochód nas interesuje, podamy link do ogłoszenia i porozmawiamy o szczegółach i kosztach związanych z transportem. Niedługo później laweta z naszym pojazdem zawita pod naszym domem, a my będziemy szczęśliwym właścicielem nowego auta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here