zapach samochodowy

Każdy z kierowców z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że o samochód trzeba zadbać zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Pięknie wysprzątane i pachnące wnętrze pojazdu sprawi, że nawet najdłuższa podróż upływnie w niezwykle komfortowych warunkach. Niezbędne więc okazuje się dobranie odpowiedniego i niezwykle trwałego zapachu do samochodu, który pozwoli zredukować np. zapach dymu papierosowego, który zdążył już wsiąknąć w tapicerkę. Oczywiście na rynku dostępne są obecnie różne zapachy samochodowe, więc kierowcy z pewnością chce wybrać ten najlepszy. Jak więc można to zrobić?

Rodzaje zapachów samochodowych – który będzie najlepszy?

Wybór odpowiedniego zapachu samochodowego z pewnością przyczyni się do czerpania prawdziwej przyjemności z podróży. Nie da się ukryć, że zaraz po wejściu do auta to właśnie na zapach zwracamy największą uwagę. Tak więc warto poznać ich rodzaje, a następnie wybrać najlepszy z nich. Obecnie na rynku możemy wyróżnić:

  • zapach do samochodu choinka- to chyba najbardziej popularny rodzaj zapachu samochodowego. Jest to zwykła zawieszka, która zawiera w sobie mieszankę zapachową jak np. California Scents. Oczywiście zapachy te mogą być przeróżne, a kartonowa zawieszka nie musi zawsze przypominać choinki. Wierzchnia warstwa tego zapachu to nasączony aromatem papier, który ma w sobie zatrzymywać cząsteczki zapachowe. Nie da się jednak ukryć, że nie jest to najtrwalsze rozwiązanie, gdyż zapach może ulotnić się już po kilku dniach lub znacznie stracić swoją efektywność. Warto zaznaczyć, iż wielu kierowców wskazuje na fakt iż kartonowa zawieszka na lusterku, znacznie ogranicza im widoczność.
  • zapach do samochodu w sprayu- to rozwiązanie stosowane dość rzadko, jedynie w wyjątkowych sytuacjach. Są to zapachy niezwykle silne, które głównie sprawdzają się do przykrycia innego, nieprzyjemnego aromatu we wnętrzu pojazdu. Nie jest on zapachem trwałym, gdyż utrzymuje się jedynie przez kilka chwil i zanika wraz z włączeniem klimatyzacji. Bez wątpienia jego największą zaletą jest niezwykle łatwa aplikacja.
  • zapach w postaci kuleczek żelowych- to rozwiązanie, z którego kierowcy dość często korzystają. Kuleczki żelowe, nasączone są bowiem mieszanką zapachową jak np. California Scents – https://sklep.motogo.pl/california-scents-m23, a następnie zapakowane są one w kolorowy woreczek. Znów zawiesza się je na lusterku, jednak zapach jest znacznie trwalszy niż w przypadku “choinek”. Co więcej, przez cały okres użytkowania tego zapachu, jego intensywność utrzymuje się na dość zadowalającym poziomie.
  • zapach żelowy z przyssawkami- te zapachy cieszą się niezwykłą popularnością, ze względu na swoje nieoczywiste kształty. Nie tylko więc zadbają o odświeżenie wnętrza samochodu, ale również urozmaicą jego wygląd. Dzięki przyssawkom mamy pewność, że odświeżacz przez cały czas pozostanie na swoim miejscu i nie będzie przesuwał się w trakcie jazdy. Wydziela on zwykle mocny i niezwykle intensywny zapach, który jest wyjątkowo trwały.
  • zapach w płynie- jest to zapach jak np. California Scents, który zamknięty jest w buteleczce z drewnianym korkiem. Tego typu zapach odświeża wnętrze samochodu, a przy tym jest niezwykle trwały i estetyczny. Wystarcza on na bardzo długo, z racji tego, że stopniowo uwalnia aromat. Co więcej mocując buteleczkę w kratkach wentylacyjnych pojazdu, można zwiększyć jego intensywność.
  • zapachy elektryczne- to zapachy niezwykle nowoczesne, które zwykle montuje się w gnieździe zapalniczki. Zwykle umożliwiają one kierowcom pełną kontrolę nad uwalnianiem się aromatu. Niemniej jednak wymagają one stałego źródła zasilania. Ich największą zaletą może być fakt, że są niezwykle trwałe i intensywne, wadą zaś, może być ich dość wysoka cena.

Dlaczego warto kupić dobry zapach samochodowy?

Każdy z nas z pewnością uwielbia się otaczać przyjemnymi zapachami. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kiedy spędzamy w naszym aucie dość dużo czasu i często podróżujemy. Dobry zapach do samochodu jak np. California Scents będzie więc gwarancją, że po każdym otwarciu drzwi poczujemy przyjemną woń, a to z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu podróżowania. Niemniej jednak warto stawiać na zapachy dobre i niezwykle trwałe. Dzięki temu nie będziemy musieli ich wymieniać co kilka tygodni, więc będzie to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne i wygodne. 

Wybierając zapach do auta, warto kierować się również własnymi, ulubionymi aromatami. Wówczas jazda samochodem będzie dla nas niezwykłą przyjemnością. Nie sposób zapomnieć również o tym, że wybierając oryginalny kształt i formę zapachu, sprawimy, że wnętrze auta zyska dodatkową i nietuzinkową ozdobę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here