Wycieraczki samochodowe są w kiepskim stanie po zimie? Pora na ich wymianę!

Wiosna jest odpowiednim momentem na zakupienie nowych wycieraczek samochodowych. Ten niezbędny element wyposażenia naszych aut zimą mocno się zużywa i szybko traci swoje właściwości. Na szybach pojawiają się smugi, woda nie jest dobrze odprowadzana i do tego dochodzą nieprzyjemne dźwięki. Zniszczone pióro może nawet zarysować szybę w naszym pojeździe. Lepiej zainwestować w wycieraczki samochodowe, niż denerwować się większymi zniszczeniami.

Wycieraczki, a bezpieczeństwo na drogach.

Jak podaje policja, w 2018 roku na polskich drogach zginęło ponad 2800 osób, a rannych było ponad 37 000. Statystyki te są alarmujące – tym bardziej, że pokazują również, iż kierujący wciąż popełniają te same błędy. Jeżdżą zbyt szybko lub pod wpływem alkoholu, ale problemem bywa też stan techniczny aut jeżdżących po polskich szosach. Nie tylko sprawne hamulce i układ kierowniczy mają duże znaczenie. Wiele czynników ma wpływ na to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, ale widoczność za kółkiem jest szczególnie istotna. Kluczowe są tu wycieraczki samochodowe. Pogoda zmienia się dynamicznie i przy opadach deszczu widoczność zmaleje do zera, jeśli woda nie zostanie odprowadzona. Ponadto zanieczyszczenia z powietrza lub z jezdni pozostawiają po sobie ślad na szybach i bez wycieraczek ani rusz. Niezbędny jest też płyn do spryskiwaczy.

Jak często wymieniać wycieraczki samochodowe?

Oczywiście nie ma reguły i trzeba regularnie sprawdzać stan techniczny wycieraczek samochodowych. Dynamiczne reagowanie na ich zużycie na pewno nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie. Życie pokazuje, że porą zimową te urządzenia są bardziej narażone na zniszczenia. Śnieg, lód i mróz mogą bardzo szybko pogorszyć właściwości wycieraczek. Dlatego wielu kierowców wymienia je dwa razy do roku – po zimie i przed rozpoczęciem tej pory roku. Nie należy jednak podchodzić do tematu schematycznie. Może okazać się, że kupno nowych wycieraczek będzie konieczne częściej, niż dwa razy w roku, ale jest też szansa, że będzie to rzadziej. Dużo zależy od jakości kupionego produktu. Jeśli wybieramy opcję tańszą, nie należy spodziewać się wysokiej jakości.

Jaki typ wycieraczek samochodowych wybrać?

Tradycjonaliści wybierają wycieraczki przegubowe, te ze stelażem. Alternatywą są bardziej nowoczesne wycieraczki bezprzegubowe, w których stelaż zastąpiła gumowa szyna. Tutaj tym bardziej należy zwrócić uwagę, czy dany model będzie pasować do samochodu. Istotna jest też ich długość. Jeśli nie mamy pewności, lepiej wziąć metr i zmierzyć, by uniknąć komplikacji. 

Gdzie kupić wycieraczki?

Najprostszym i najbardziej praktycznym sposobem jest odwiedzenie sklepu z częściami samochodowymi. Pracownik na pewno doradzi i pomoże wybrać odpowiedni model. Można zamawiać je również w Internecie. Taka forma zakupu cieszy się coraz większą popularnością. Jest wygodna, choć z uwagi na konieczność wysyłki, na produkt poczekamy nieco dłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here