suzuki

Wybór części do samochodów japońskich jest bardzo duży, dlatego bez względu na to, jakie części są nam potrzebne to na pewno coś znajdziemy. Samochody japońskie w Polsce są dość popularne, dlatego wybór części jest też automatycznie wystarczająco duży żeby użytkownicy samochodów byli zadowoleni.

Części nowe do samochodów japońskich

Dzisiaj, jeśli potrzebne są nam nowe części to można zgłosić się do sklepu motoryzacyjnego i tam je zamówić. Jeśli to jakaś nietypowa część to nie pozostaje nam nic innego jak wybrać się do sklepu, który specjalizuje się w japońskich samochodach. Wtedy szanse na dotarcie do oferty, która jest nam potrzebna są o wiele większe, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak szybko do nich pójść. Może się zdarzyć tak, że mamy nietypowy samochód i wtedy część w Polsce będzie niedostępna.

W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak poprzez sklep zamówić części w Japonii. To oznacza dość długie oczekiwanie, ale skoro nie ma innego wyjścia to trzeba się cieszyć, że można na takie rozwiązanie postawić. Cel osiągniemy, a samochód będzie naprawiony, czyli mamy dokładnie to wszystko, co jest nam potrzebne. Wystarczy, że pójdziemy do sklepu z częściami i tam z katalogu wybierzemy dokładnie to, co jest nam potrzebne. Można szukać po marce, modelu czy silniku, ale jeszcze lepiej się szuka po numerach, jakie znajdują się na części.

Na szczęście dla nas wiele samochodów ma te same części, dlatego dopasowanie ich do swojego samochodu jest o wiele łatwiejsze. Widać to nawet na przykładzie zaworów wydechowych i ssących, jakie znajdują się w głowicy, a jakie są zmorą samochodów japońskich, które jeżdżą w Polsce na gazie. Bez względu na to czy mamy litrowy samochód czy dwulitrowy to zawory są dokładnie takie same.

nissan

Części używane do samochodów japońskich

Rynek części używanych jest bardzo bogaty, dlatego jeśli chcemy kupić jakieś części to na pewno otrzymamy odpowiednią ofertę.  Najczęściej części do samochodów japońskich używane kupujemy przez Internet. Mniej osób obecnie robi takie zakupy na giełdach samochodowych. Odkąd jest Internet mamy nieograniczone możliwości, bo można na spokojnie zamówić sobie wszystkie części.

Nie ogranicza nas miejsce, czyli nie musimy jechać do firmy, która mieści się trzysta kilometrów od nas i zapytać czy mają takie i takie części do samochodów japońskich. Dzwonimy do nich albo piszemy i czekamy aż przesyłka zostanie wysłana. W dzień czy dwa sprawa jest załatwiona, a my możemy się cieszyć częściami do naszego samochodu.

Teraz nie pozostaje nam nic innego jak zamontować to, co kupiliśmy i samochodów znowu jest w stu procentach sprawny. Właśnie tego nam było trzeba, dlatego cieszmy się, że z częściami do japońskich samochodów jest bardzo dobrze. Nie zawsze wszytko używane się dla nas nadaje, ale większość części na pewno uda się wykorzystać ponownie. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze i czas.

Ceny części do samochodów japońskich

Z cenami jest bardzo różnie. Elementy zawieszenia jak drążki kierownicze czy sworznie nie są drogie. Ceny są dokładnie takie same jak europejskich samochodów, dlatego bez problemu sobie z tym poradzimy, jeśli chodzi o koszty. Sytuacja zmienia się w przypadku części blacharskich. Mówimy tutaj o częściach typu zderzaki czy maska. Jeśli jest to model rzadziej spotykany na naszych polskich drogach to takich części zbyt dużo nie ma, a co za tym idzie ceny są bardzo wysokie.

czesci do samochodow japonskich

Można porównać, że do jednego z modelu Suzuki zderzak używany na przód w kolorze, czyli polakierowany na kolor, jaki ma samochód będzie kosztował tyle, co zderzak to luksusowego mercedesa z tego samego roku. Lampy do japońskich samochodów są również bardzo drogie. Mimo że samochód ma dwadzieścia lat to lampa nowa może kosztować pięćset czy sześćset złotych.  Interesując się japońskim samochodem warto sprawdzić jak wyglądają ceny części i wtedy wiemy ile będą nas kosztowały ewentualnie naprawy takich samochodów.

Nie bierzmy pod uwagę tego, że te samochody się nie psują, bo wszystkie się psują i trzeba być na to przygotowanym. W przypadku części blacharskich, jeśli nie mamy autocasco to można w kogoś wjechać i naprawa będzie po naszej stronie, a może to być bardzo kosztowne. Porównanie cen ma tutaj ogromne znaczenie i trzeba o tym pamiętać, a wtedy wybierzemy sobie taki samochód, na jaki nas stać.  Tym bardziej, że wszystkie potrzebne nam informacje bez najmniejszych problemów znajdziemy przez Internet. Wtedy wiemy, co i ile ma nas kosztować i wiemy też czy ta marka i model samochodu są dla nas odpowiednie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here