Filtry

W samochodzie znajdziemy wiele elementów. To niebywała konstrukcja, która składa się z mniejszych i większych części. Często mówimy przede wszystkim o tych większych. Ale nie warto pomijać takich jak na przykład filtry. Jeśli mówimy o filtrach samochodowych to filtry Filtron produkowane są w wielu rodzajach.

Jakie filtry w samochodzie wyróżniamy?

Otóż wydawać by się mogło, że jest gdzieś jeden jakiś filtr, który uzupełnia całą konstrukcję naszego pojazdu. Jednak wcale tak nie jest. W samochodzie znajduje się ich kilka rodzajów, dlatego też oferta filtrów Filtron dotyczy ich wszystkich. Pierwszym z nich jest filtr powietrza. Dodatkowo w samochodzie znajdziemy filtry oleju, ale również kabinowe czy też paliwa. Do tego są jeszcze inne filtry, które także ma w portfolio marka filtrów Filtron.

Funkcje filtrów

Po co nam poszczególne filtry? Jakie pełnią funkcje? To już zależy od konkretnego rodzaju. Na przykład filtr paliwa to urządzenie, którego zadaniem jest odizolowanie zanieczyszczeń, które przemieszczają się wraz z paliwem w stronę silnika. W zależności od tego, jaki rodzaj silnika posiadamy w swoim samochodzie, wymiana filtra powinna następować w różnych okresach – na przykład wymiana filtra paliwa w silnikach benzynowych powinna mieć miejsce co około 100 tysięcy kilometrów. Filtry Filtron z pewnością będą dla nas korzystną opcją wymiany, ponieważ są wysokiej jakości i nie ulegają szybkiemu uszkodzeniu.

Filtr Filtron

W przypadku filtru oleju możemy powiedzieć, że jego funkcja jest dość podobna jak w przypadku filtr paliwa. Wymieniamy go przy każdej wymianie oleju. To doskonała okazja, aby przyjrzeć się, jak wygląda stary płyn. Jeśli zauważymy w nim drobinki, które lekko połyskują, możemy podejrzewać, że dochodzi do zacierania się silnika w naszym samochodzie.

W samochodzie znajdziemy także filtr powietrza. Tutaj także filtry Filtron posiadają szeroką ofertę. Warto się nimi zainteresować. Ale po co nam fltry powietrza w samochodzie? Sprawny filtr może nawet w 100% oczyścić powietrze. Jest więc to bardzo ważna i potrzebna część w naszym aucie. Filtr ten powinno się wymieniać co roku lub po około dwudziestu tysiącach kilometrów. Warto o tym pamiętać, ponieważ zaniechanie takich kwestii może mieć poważne skutki. Nieszczelny układ i zaniedbania mogą powodować zniszczenie takich elementów jak cylindry, pierścienie tłokowe czy też turbosprężarka.

Wybierając filtry, warto postawić na jakość. Im lepsze będą wybrane przez nas części, tym lepsza kondycja naszego samochodu. Nie warto więc na tym oszczędzać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here