Sprężyny obniżające zawieszenie – krótki poradnik przed zakupem

0
1124

Sprężyny obniżające to urządzenia stosowane w tuningu samochodów. Są wykorzystywane do zmiany poziomu zawieszenia samochodu. Korzystają z nich zarówno profesjonalni kierowcy, jak i prywatni właściciele samochodów osobowych. Dzięki zastosowaniu sprężyn, mamy możliwość nadania naszemu pojazdowi sportowego charakteru. Zapraszamy do lektury, w której trakcie podpowiemy – w czym tkwi wyjątkowość sprężyn obniżających, jakie efekty praktyczne i estetyczne wywołuje ich zastosowanie, dlaczego warto z nich korzystać oraz gdzie szukać profesjonalnych dostawców sprężyn do zawieszenia.

Sprężyny obniżające – co warto wiedzieć

Obniżanie poziomu zawieszenia za pomocą sprężyn to często stosowane rozwiązanie. Wiele osób, które podjęły się jego wprowadzenia w swój pojazd, ma już pewne doświadczenie w tym zakresie. Zdają sobie sprawę, że sprężyny wywołują zarówno efekty praktyczne, jak i estetyczne.

Do efektów praktycznych zaliczyć należy zmianę komfortu jazdy. Dzięki zastosowaniu sprężyn obniżających zawieszenie będzie bardziej sztywne, a sam pojazd będzie nieco inaczej reagował na nasze manewry. Przede wszystkim – samochód będzie bardziej stabilny w czasie szybkiej jazdy oraz podczas wchodzenia w zakręty. Zaniknie też efekt „przechylania” się pojazdu, szczególnie wyraźnie odczuwalny podczas wchodzenia w ostre serpentyny. Dzięki temu podróż samochodem będzie nam mijać w bardziej komfortowych warunkach.

Sprężyny obniżające – efekt zauważalny gołym okiem

Efekt wizualny jest nie mniej istotny. Często, decydujemy się na obniżenie zawieszenia właśnie z powodu uzyskiwanych w ten sposób zmian w wyglądzie samochodu. Niemal każdy pojazd wygląda bardziej atrakcyjnie, gdy jego zawieszenie znajduje się poniżej standardowego poziomu.

Głównym zadaniem sprężyn obniżających jest przede wszystkim redukcja pustej przestrzeni występującej pomiędzy kołem a znajdującym się nad nim nadkolem. Zgodnie z opinią specjalistów, to właśnie nadmierny odstęp pomiędzy tymi elementami wywołuje negatywne wrażenie estetyczne u potencjalnych nabywców samochodów. Nawet najbardziej ekskluzywne i najlepiej dopasowane felgi nie są w stanie zredukować negatywnego wrażenia wywoływanego przez zbyt wysoko ulokowane nadkole. Zastosowanie sprężyn pozwala zredukować ten odstęp, „wyszczuplając” sylwetkę całego samochodu.

Gdzie kupować sprężyny obniżające zawieszenia?

Wśród dostawców sprężyn obniżających zawieszenia, szczególnie warta polecenia jest międzynarodowa firma Eibach, funkcjonująca również w naszym kraju. W ofercie Eibach znajdują się różnego typu oprzyrządowania przeznaczone dla przemysłu motoryzacyjnego. Znajdziemy między innymi szeroki wybór sprężyn obniżających różnych rozmiarów, dedykowanych do różnych typów samochodów, w tym między innymi niezwykle popularne w ostatnim czasie sprężyny Audi A4 B5.

Z oferty Eibach korzystają zarówno profesjonalni kierowcy, pragnący usprawnić działanie swojego pojazdu, jak i osoby prywatne. Szeroka oferta sprężyn obniżających gwarantuje, że znajdziemy produkt idealnie pasujący do wymogów naszego samochodu, zgodny z jego modelem i wersją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here