Hyundai Kona

Wielu z nas trudno jest przekonać do idei samochodów typu crossover. Można się spierać o ich faktyczną funkcjonalność czy walory estetyczne, ale tylko do czasu, gdy na rynek nie wjeżdża taki model, jak Hyundai Kona. To przykład crossovera, który idealnie odpowiada na potrzeby większości kierowców poruszających się głównie po mieście czy też regularnie wybierających się w dalszą trasę z rodziną. Jakie są najmocniejsze strony tego hitowego modelu koreańskiego producenta?

Napęd hybrydowy

Hyundai Kona jest dostępny w kilku wariantach silnikowych, jednak na polskim rynku szczególnie dużą popularnością cieszy się układ hybrydowy. Trudno się dziwić, skoro mówimy tutaj o sprawdzonej, niezawodnej technologii, która z jednej strony gwarantuje bardzo niskie koszty eksploatacji, a z drugiej świetną dynamikę.

Przypomnijmy, że w Konie mamy do czynienia z układem tzw. „miękkiej hybrydy”, gdzie silnik benzynowy jest wspierany przez elektryczny dodatkowym momentem obrotowym podczas ruszania i przyspieszania.

Wersja elektryczna

Jeśli napęd hybrydowy do Ciebie nie przemawia, ponieważ chcesz jeździć ekonomicznie i z minimalnym wpływem na stan środowiska naturalnego, to na pewno zainteresuje Cię Hyundai Kona Electric. Ten w 100% elektryczny crossover daje mnóstwo przyjemności z jazdy, charakteryzując się znakomitą dynamiką, a przede wszystkim imponującym zasięgiem. Na jednym ładowaniu jesteś w stanie przejechać nawet ponad 480 kilometrów. To idealny wybór do miasta.

Nowoczesny design

Kona jest samochodem, który zdecydowanie może się podobać. Odważna stylistyka przyciąga wzrok i zdradza, że mamy do czynienia z na wskroś nowoczesnym autem, przepełnionym zaawansowanymi technologiami odpowiadającymi za komfort i bezpieczeństwo jazdy. Bardzo charakterystyczny pas przedni ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED i ogromnym grillem robi duże wrażenie. Auto zachowuje też kompaktowe wymiary, dzięki czemu łatwo się nim manewruje w zatłoczonym mieście.

Bardzo bogate wyposażenie

Hyundai Kona zapewnia dostęp do topowych technologii koreańskiego producenta, takich jak aktywny tempomat, kamera cofania, system zapobiegający zderzeniom czołowym, Bluelink Connected (możliwość podłączenia smartfonu i wydawania komend głosowych) czy pakiet usług Hyundai Live, umożliwiający planowanie trasy przejazdu z uwzględnieniem aktualnego natężenia ruchu, wyznaczania punktów postojowych czy przydatnych miejsc.

Podróżowanie Hyundaiem Kona w dalekiej trasie nie stanowi więc żadnego wyzwania – nawet wtedy, gdy zabierasz na pokład całą rodzinę.

Znakomite warunki gwarancyjne

Hyundai Kona jest objęty aż 5-letnią gwarancją producenta, w dodatku bez limitu kilometrów. To ważny argument przemawiający za jego zakupem dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo i niskie koszty eksploatacji.

Jeśli po lekturze tego artykułu zacząłeś rozważać zakup Hyundaia Kona, to najpierw umów się na jazdę testową i sprawdź ten samochód w realnych warunkach drogowych.  Możesz to zrobić wygodnie online na stronie internetowej autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach. Doradca dealera przygotuje też dla Ciebie atrakcyjną ofertę zakupu Kony w wybranej wersji silnikowej i wariancie wyposażenia. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here