Jakie akcesoria i kosmetyki samochodowe warto kupić?

Każdy właściciel samochodu wie, że wymaga on regularnego czyszczenia, zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i wygląd zewnętrzny. Na rynku dostępne są różne akcesoria i kosmetyki samochodowe mające ułatwić i przyspieszyć tę czynność. W jakie produkty warto się zaopatrzyć i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Skrobaczka

Do niezbędnych akcesoriów samochodowych należy skrobaczka do szyb. Zimą pozwala ona na usunięcie z nich lodu. Czym kierować się przy jej zakupie? Najważniejszy jest wybór materiału, z jakiego wykonane jest jej ostrze. Z powodu bardzo niskiej ceny najczęściej wykorzystywane są do tego celu tworzywa sztuczne. Jednak nie zawsze to najlepszy wybór, ponieważ z reguły nie są one zbyt wytrzymałe. Z tego powodu pod wpływem nacisku mogą łatwo się złamać, szczególnie podczas niskich temperatur, kiedy sztywnieją i stają się jeszcze bardziej podatne na złamanie. Dlatego lepszym wyborem są skrobaczki z ostrzami wykonanymi z mosiądzu lub miedzi. Wbrew pozorom nie są to materiały na tyle twarde, aby porysować szybę. Jednocześnie są o wiele bardziej wytrzymałe niż tworzywa sztuczne oraz lepiej radzą sobie również z szybkim usuwaniem lodu z szyb.

Skrobaczka

Źródło: https://www.vwuzytkowe-sklep.pl/katalog/231,1,kosmetyki-samochodowe

Odmrażacz do szyb

Alternatywą lub uzupełnieniem dla skrobaczki jest odmrażacz do szyb. Jest to płyn zamarzający tylko w bardzo niskich temperaturach, który po rozpyleniu na lód powoduje jego roztopienie. Dlatego podstawowym parametrem, który należy sprawdzić przed zakupem, jest właśnie zakres temperatur, w jakich dany produkt jest skuteczny. W polskich warunkach odmrażacz powinien być skuteczny przynajmniej do -25 stopni C. Drugim ważnym czynnikiem jest metoda aplikacji, może on występować w puszce w sprayu lub w płynie i być rozpylanym za pomocą atomizera. To drugie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne, ponieważ można bez problemu używać go także podczas wietrznej pogody. Poza tym pokrycie w ten sposób powierzchni płynem jest szybsze. Droższe produkty zawierają w swoim składzie dodatkowe środki utrudniające ponowne oblodzenie szyb.

Środek do zmywania owadów

Nie tylko zima, ale również lato stawia wyzwania przed posiadaczami samochodów. Jednym z problemów podczas ciepłych miesięcy w roku są martwe owady przyklejone do przedniej części pojazdu. Domowe sposoby nie zawsze sprawdzają się przy czyszczeniu tego rodzaju zabrudzeń. Profesjonalne środki rozpuszczają resztki owadów i ich pancerzyki umożliwiając w ten sposób łatwe ich usunięcie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów do zmywania owadów: pianki, płyny i spraye. Które sprawdzą się najlepiej w praktyce? Najczęściej polecane są płyny, którymi spryskuje się martwe owady, ponieważ z reguły są one najmocniejszymi preparatami tego typu. Jednak używając ich, należy szczególnie pamiętać o nieprzekraczaniu czasu ich pozostawania na karoserii podanego przez producenta, aby nie doprowadzić do odbarwień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here