Jak zmniejszyć koszt ubezpieczenia auta?

Kluczem do znalezienia niedrogiego ubezpieczenia OC i AC jest porównanie jak największej liczby ofert. Tylko jak to zrobić w szybki i prosty sposób? Przedstawiamy trzy metody, dzięki którym możesz zmniejszyć koszt ubezpieczenia auta.

Porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych

Jeśli wolisz szukać OC i AC samodzielnie, nie musisz się przekopywać przez strony poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie auta może być tańsze kiedy skorzystasz z porównywarki OC i AC (direct.money.pl/ubezpieczenieauta), która jest prostym i intuicyjnym narzędziem internetowym.

W takiej porównywarce przedstawionych jest kilka, kilkanaście ofert, od razu zamieszczone są też najważniejsze informacje na ich temat. Można wysłać wniosek lub sprawdzić, jaka może być cena ubezpieczenia.

A ze względu na to, że na ostateczną wysokość OC i AC wpływa wiele różnych czynników, związanych m.in. z marką i rocznikiem samochodu, ale także historią wypadków właściciela, najlepiej jest skorzystać z opcji skonsultowania się z doradcą.

Można to zrobić poprzez takie serwisy jak direct.money.pl lub znaleźć własnego agenta ubezpieczeniowego. A w czym pomoże doradca?

Agent ubezpieczeniowy

Przede wszystkim swoje kroki należy kierować do doradców ubezpieczeniowych, którzy posiadają tzw. multiagencję. Co to oznacza? Mają możliwość tworzenia ofert OC i AC z wielu różnych ubezpieczalni, dzięki czemu najłatwiej jest znaleźć korzystną okazję. Tutaj jednak trzeba uważać na jeden aspekt.

Niektórzy doradcy nie nie współpracują z ubezpieczalniami internetowymi, w których często jest najtaniej. Warto więc wybrać takiego agenta, który ma najszerszy zakres usług.

Jeśli po raz pierwszy ubezpieczasz auto, to sprawa jest prosta. Specjalista przedstawi Ci kilka propozycji, a Ty możesz wybrać tę, która jest najtańsza i jednocześnie oferuje najszerszy zakres ochrony. A co, gdy musisz przedłużyć OC? Lepiej poczekać, aż dotychczasowa ubezpieczalnia wyśle Ci ofertę wznowieniową. Z nią możesz udać się do doradcy i w większości przypadków udaje mu się znaleźć coś korzystniejszego – w ostateczności może skorzystać ze swoich zniżek, o czym nie każdy klient wie.

Pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych

Nie wszyscy wiedzą również o tym, że pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych mogą być bardziej atrakcyjne cenowo. Może się zdarzyć, że wykupując OC z NNW (ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków) zapłacisz mniej, niż za samo OC. Czasami też do AC dopłacisz niedużą kwotę, co się opłaca szczególnie wtedy, gdy chcesz budować historię zniżek.

Dlaczego warto porównywać ubezpieczenia?

Na końcu chcielibyśmy wyjaśnić, dlaczego warto porównywać ubezpieczenia. Otóż każda firma może uwzględniać różne czynniki podczas obliczania OC. Niektóre z nich większą uwagę zwracają na historię pojazdu, inni na osobę, na którą jest zarejestrowany (czy w przeszłości zgłaszane były stłuczki z jej udziałem oraz czy posiada zachowaną ciągłość ubezpieczenia). Z tego względu różnica między dwoma podobnymi polisami może wynosić nawet do 1000 zł!

Natomiast w przypadku AC trzeba szczególną uwagę zwrócić na zakres ubezpieczenia – takie informacje znajdują się w OWU, czyli w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dzięki temu dowiesz się, w jakich przypadkach zwrócone zostaną Ci koszty naprawy pojazdu, a jakie są wykluczenia. Porównując w ten sposób oferty szybko przekonasz się, co jest dla Ciebie najbardziej opłacalne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here