Leasing czy wynajem długoterminowy?

Posiadanie samochodu wiąże się ze sporymi wydatkami. Aby je nieco zminimalizować, można zdecydować się na leasing lub wynajem długoterminowy auta. Obydwa te sposoby dają możliwość stałego użytkowania samochodu przez okres objęty kontraktem, do celów służbowych, ale też i prywatnych. Czym się różnią te dwie metody finansowania, i która jest korzystniejsza?

Leasing samochodu

Leasing jest systemem, według którego możliwe jest oddanie leasingobiorcy w użytkowanie nowego, sprawnego auta. To auto jest później spłacane w pewnych ratach, przez okres kilku lat. Dzięki temu przedsiębiorca może użytkować auto nie biorąc na nie kredytu bankowego. Po zakończeniu umowy, auto może przejść na jego własność, gdy zostanie wykupione – zwykle za symboliczną wartość, na przykład 1%. Wynika to stąd, że poprzez raty leasingu auto zostało już w sporej części wykupione.

Wynajem długoterminowy

Długoterminowy wynajem aut oferowany na https://www.carforyou.com.pl/ jest świetną opcją nie tylko w przypadku przedsiębiorców, ale i osób prywatnych. Wypożyczenie auta w Białymstoku na dobę to koszt kilkudziesięciu lub kilkuset złotych, co w skali miesiąca daje bardzo wysoką kwotę. Dużo bardziej opłaca się użytkownikowi wynajem długoterminowy, gdzie dzienna stawka jest dużo niższa.

Co lepsze?

Umowa najmu długoterminowego jest dużo bardziej plastyczna, ponieważ przedmiotem najmu jest samochód, który nie przechodzi na własność najemcy, a jedynie jest przez niego tymczasowo użytkowany. W związku z tym najemca ma większą łatwość rozwiązania umowy. Leasing i wynajem długoterminowy aut różnią się też kwestią ubezpieczenia, przeglądów, możliwości modyfikacji.

Wypożyczalnia aut Białystok ma z góry określone wytyczne dotyczące przeglądów czy ubezpieczenia. Jednak i procedura odzyskiwania odszkodowania w przypadku stłuczki lub nawet kasacji auta jest w tym przypadku dużo prostsza, ponieważ nie wymaga odliczania rat płaconych w poczet spłaty leasingu. Najemca nie musi też przejmować się z tym, co zrobić z autem po zakończeniu okresu trwania umowy. Po prostu oddaje je firmie wynajmującej. Leasingobiorca teoretycznie też nie musi wykupywać swojego samochodu. Jednak płacenie przez kilka lat wysokich rat, by później finalnie nie mieć tego samochodu, nieco mija się z celem.

Zanim zdecydujesz się na leasing czy wynajem długoterminowy samochodu, dokładnie przeanalizuj nie tylko swoje możliwości finansowe. Sprawdź, czy potrzebujesz mieć samochód na własność, czy też wystarczy Ci go wynajmować przez pewien czas, za niewielkie pieniądze. To zasadnicza kwestia, która zaważy o sposobie finansowania użytkowania nowego auta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here