najlepsze radia samochodowe

Wybór radioodtwarzaczy samochodowych jest bardzo duży. W ostatnich latach ceny takiego sprzętu mocno spadły, dlatego od razu wzrosło zainteresowanie takimi urządzeniami. Ceny spadły też, dlatego że dzisiaj w nowoczesnych samochodach mamy radio fabryczne, które jest połączone z fabrycznymi głośnikami. Gra to w miarę dobrze, ale wszystko zależne będzie od tego, jaki mamy model samochodu.  Im lepsze i droższe auto tym lepszy system nagłośnienia.

W takiej sytuacji trzeba będzie to sprawdzić przed zakupem i często opłaca się do tego dołożyć. Większość radioodtwarzaczy fabrycznych można wymontować i zastąpić je czymś o wiele lepszym. Nie jest to mocno trudne, ale trzeba się znać na tym, co na rynku jest teraz modne i popularne. Kupujemy nie po wyglądzie, ale po tym, jakie ma parametry.

Warto stawiać na sprzęt firmowy, który będzie w stanie dać nam super dźwięk. Pamiętajmy jednak o tym, że samo radio to nie wszystko. Jeśli mamy słabe i kiepskie głośniki albo mamy słabą instalacje z kablami to nawet najdroższe radio tutaj nic nie zmieni i nadal całość nie będzie grała jak należy.

Duży wybór radioodtwarzaczy

Na rynku bez problemów znajdziemy różne modele pochodzące od znanych i mniej znanych marek. Można nawet znaleźć radio z polskiej firmy. Na co zwracać uwagę, jeśli wybieramy radio? Na pewno na to, w jaki sposób można będzie je obsługiwać. Byłoby dobrze gdyby to był ekran dotykowy, ponieważ wtedy wiemy, że podczas jazdy praktycznie bez odrywania wzorku można ustawić to, co jest nam potrzebne. Jeśli ekran jest duży i dotykowy to bez najmniejszych problemów można będzie dopasować do niego kamerę cofania. To będzie niezły gadżet, dlatego warto się nad nim zastanowić.

W przypadku cofania większymi samochodami albo takimi jak dzisiaj, które mają obłe kształty widoczność do tyłu jest słaba. Mając takie radio możemy sobie z tym bez większych problemów poradzić. Radio powinno mieć wejścia na kartę pamięci, ale również powinno mieć możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych. W takiej sytuacji mamy komplet, z którego na pewno będziemy bardzo zadowoleni i który spełni nasze wszystkie wymagania.

w aucie

Ciekawostką jest to, że dzisiaj za takie radio można zapłacić naprawdę niewiele. Za kilkaset złotych mamy jeden z modeli, które są popularne na rynku, czyli naprawdę tanio. Oczywiście, jeśli nasze wymagania znacząco rosną to i kilka tysięcy trzeba będzie wydać na taki model. Wszystko zależne będzie od tego, do jakiego konkretnie samochodu kupujemy radio. Im droższy samochód tym więcej na radio można wydać.

Klasyczne radio

Nie zawsze w samochodzie mamy miejsce na duży kilkucalowy ekran. Wtedy nie pozostaje nam nic innego jak zainteresować się klasycznymi radiami. Tutaj bardzo często firma Pioneer ma wiele do powiedzenia. Jest to znana firma, która słynie w tego, że ma bardzo dobry sprzęt w dobrej cenie. Kupując ich radio na pewno będziemy bardzo zadowoleni, a zatem trzeba się na tym naprawdę zastanowić. Klasyczne radio wejdzie w fabryczny otwór i wtedy nie trzeba nic podmieniać i nic kombinować.

Jeśli tego miejsca mamy, chociaż trochę więcej to można wybrać sobie niby klasyczne radio, ale trochę wyższe, które ma możliwość wysuwania ekranu. Wtedy, kiedy ekran nie jest nam potrzebny to jest schowany i nam nie przeszkadza. Dopasowanie radio jest bardzo ważne, dlatego trzeba sprawdzić kilka modeli i wtedy przekonamy się, który z nich jest dla nas najbardziej odpowiedni. Im lepszy wybierzemy tym lepszy będzie dźwięk, ale również więcej ciekawych funkcji, a przecież nic nas tak nie cieszy jak te funkcje. Na początku nic się nie robi tylko z nich korzysta, dlatego trzeba wybrać sobie coś, co sprawi, że będziemy z tego bardzo mocno zadowoleni.

radio samochodowe

Montaż radia w samochodzie

Musimy uważać jak montujemy radio w samochodzie. Wyjmując stare trzeba uważać na plastiki żeby ich nie zniszczyć. Często potrzebne są do tego odpowiednie klucze dopasowane do modelu, który posiadamy. Montaż radia to również bezpieczeństwo, a zatem musimy nowe radio tak zamontować żeby nam nikt inny go nie wyciągnąć poza nami. Musi się bardzo dobrze trzymać żeby wyglądało estetycznie i żeby nie wylatywało podczas przyspieszania i hamowania.

Jeśli się na tym nie znamy to zostawiamy to zadanie komuś, kto się tym zajmuje. Przy okazji można do radia dopasować porządne głośniki i taki zestaw będzie wtedy grał naprawdę bardzo dobrze. Tego nam właśnie trzeba i taką opcję można będzie sobie wybrać spośród, wielu które są w sprzedaży. Mamy radia nowe i używane, dlatego na pewno się coś znajdzie do naszego samochodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here