Wydawać by się mogło, że polerowanie samochodu to nic trudnego. W praktyce jednak wygląda to trochę inaczej i trzeba będzie się do tego przygotować. Od czego trzeba będzie zacząć? Na pewno bardzo ważne jest umycie samochodu. To nie będzie takie mycie jak zawsze tylko bardzo, ale to bardzo dokładne. Zajmie nam to sporo czasu, ale każdy zakamarek będzie czysty i wtedy będzie można przystąpić do dalszego procesu.

Jeśli zdecydujemy się na samodzielnie usuwanie rys z lakieru to na całą pracę trzeba przeznaczyć minimum jeden cały dzień. Jeśli już coś robimy to przykładamy się do tego, a wtedy efekt końcowy może nas mile zaskoczyć. Jeśli pojedziemy z polerowaniem do firmy, która się tym zajmuje to musimy się liczyć z tym, że wydamy na to minimum tysiąc złotych. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że nie trzeba będzie robić tego samemu, bo nie zawsze mamy na to czasu i chęci. Jeśli chcemy z lakieru pozbyć się jedynie rys to trzeba będzie zastosować ceramiczną powłokę. Nie jest to tanie, ale jeśli robimy sami to sporo zaoszczędzimy.

Warto w sklepie kupić sobie polerkę. Nie musi mieć dużej mocy, dlatego nie trzeba na nią zbyt wiele wydawać pieniędzy. Pamiętajmy tylko o tym, że w łatwy sposób podczas polerowania można taki lakier przypalić. Im mocniejsza polerka, a my mocniej dociskamy tym gorzej będzie to wszystko wyglądało. Na to nie można sobie pozwolić, dlatego lepiej robić dwa razy, ale wolniej i dokładniej niż później zastanawiać się, w jaki sposób to, co powstało mamy usunąć. Straty będą wtedy bardzo dużo, a tego nikt nie chce bez względu na to czy starsze czy nowsze auto.

Polerujemy samochód

Jeśli uszkodzenia są nieco bardziej poważne, bo mamy chociażby pajęczynkę na lakierze to wtedy trzeba będzie użyć papieru wodnego o bardzo dużej gramaturze. Tym samym pozbędziemy się tego, co niechciane i będzie można przystąpić do polerowania. Pierwszy efekt, jaki zobaczymy to taki, że lakier będzie matowy. Nie ma się czyj przejmować właśnie tak ma to wyglądać. Później bierzemy pastę polerską i działamy dalej.

Trochę czasu się zejdzie, ale jeśli mamy chęci to na pewno uzyskamy bardzo dobry efekt. Nasz lakier na samochodzie, który nie wyglądał najlepiej teraz prezentuje się wyśmienicie, a zatem nasza praca nie poszła na marne. Warto było poświecić dzień czy dwa i wydać pieniądze na zakup wszystkich środków chemicznych, które nam pomogły. Dobrze zabezpieczony lakier będzie wyglądał jak nowy nawet przez kilka lat, a zatem im bardziej się przyłożymy do pracy tym więcej na tym zyskamy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here