Sposobów na nowy lakier jest bardzo dużo. Jedne osoby robią to samodzielnie oszczędzając pieniądze wydane w firmie, która się tym zajmuje, ale inne osoby wolą wydać i mieć ten problem z głowy. Na pewno nie jest łatwo pozbyć się rys z lakieru czy uszkodzeń. W teorii wszystko bardzo dobrze wygląda, ale w praktyce już nie. Niestety, ale trzeba się na tym znać. Uszkodzić lakier można bardzo szybko. Wystarczy, że kupimy niewłaściwy papier wodnym, bo będzie za gruby i zniszczymy całą powierzchnię lakieru.

Na początek polecany jest papier o 2500 i jeśli nic nie daje przetarcie rys to trzeba będzie zacząć schodzić nieco niżej do 2000. Nigdy nie robimy na odwrót, bo możemy sobie i samochodowi zaszkodzić. Pracy przy lakierze będzie bardzo, ale to bardzo dużo. Z tym trzeba się liczyć, że niestety, ale samo nic się nie zrobi. Samochód musi być czysty i to w stu procentach. Trzeba umyć go ręcznie i to bardzo dokładnie wtedy wiemy, że nie ma brudu czy piasku, który mógłby zaszkodzić całemu efektowi końcowemu. Bez polerki nie damy sobie rady, a zatem jeśli jeszcze jej nie kupiliśmy to trzeba to zrobić.

Nie kosztuje to dużo i może nam się przydać do innych prac, które będziemy wykonać czy to w samochodzie czy w domu. Zawsze można się złożyć ze znajomymi i kupić lepszą polerką, którą będziemy sobie pożyczać. Najpierw trzeba sprawdzić jak to cenowo wygląda i wtedy będziemy wiedzieć, co konkretnie należy wybrać.

Środki chemiczne

Potrzebujemy bardzo dużo środków chemicznych, które będą pochodziły od znanego producenta. Nie bawimy się w coś, co jest tanie, ale i nieskuteczne. Jeśli już ktoś zdecydował się na samodzielne kombinowanie z polerowaniem i odnawianiem lakieru to i tak zaoszczędził, a zatem może wydać nieco więcej na różne pasty czy woski. Dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie powłoki ceramicznej na lakierze, a wtedy będzie on odporny na zarysowania.

Jeśli wykonamy pracę w profesjonalny sposób to efekty będą widoczne jeszcze za kilka lat. Jeśli znowu pojawią się rysy to nie pozostaje nam nic innego jak po prostu samodzielnie się tym znowu zająć. Akcja trwa dzień czy dwa ale mamy znowu spokój na lata. Samochód, który ma odnowiony lakier prezentuje się bardzo dobrze. Od razu rzuć się w oczy z daleka, bo się świeci lepiej niż nowy. Dobrze, że nie trzeba jechać do lakiernika żeby nasz lakier wyglądał bardzo dobrze. Wystarczy trochę popracować i pokombinować, a efekt będzie bardzo dobry. Najlepiej robić to w dwie osoby, bo wtedy jest o wiele szybciej i lepiej to wszystko na końcu wygląda.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here