Wycieraczki do szyb wpływają na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Często o tym zapominamy i zamiast na czas wymienić wycieraczki na nowe to czekamy aż wreszcie guma przestanie cokolwiek ścierać. Dzisiaj mamy do wyboru tradycyjne wycieraczki piórowe oraz takie, które mają samą gumę. W nowszych samochodach to drugie rozwiązanie jest już czymś normalnym. Plusem jest również to, że nawet, jeśli mamy starszy samochód, ale chcemy mieć takie lepsze wycieraczki to w każdym opakowaniu jest kilka końcówek i na pewno coś dla siebie dopasujemy. Wystarczy zapoznać się z ofertą sklepu, do którego się zgłaszamy i już będziemy wiedzieć, co jest warte uwagi, a co nie.

Jeśli chodzi o dobieranie wycieraczek to trzeba na odwrocie opakowania patrzeć, do jakich modeli są przystosowane. Najczęściej lista modeli jest bardzo długa, bo właśnie te końcówki pozwalają na dopasowanie wycieraczek do samochodu. Ważne jest to żeby wycieraczki miały dokładnie taką sama długość, jaką zaleca nam producent. Wtedy wiemy, że będą wydajnie zbierać na całym zakresie szyby.

Zbyt małe wycieraczki podczas deszczu będą zmniejszały pole widzenie, a to przecież negatywnie wpływa na bezpieczeństwo. Jeśli założymy zbyt długie wycieraczki to będą zachodziły na karoserie, a nawet mogą się wzajemnie zablokować. Jak widać trzeba stawiać na coś, co będzie dopasowane dokładnie tak jak zaleca to nam producent? Wtedy nie ma żadnego ryzyka i wiemy, że na pewno na tym zyskamy bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Źle zbierające wycieraczki to utrapienie i lepiej będzie je szybko zmienić na nowe.

Jakiego producenta wybrać?

Większość z nas patrzy na cenę. Ma być niska, ale przecież, jeśli cena jest niska to oznacza, że jakość również. W praktyce wygląda to tak, że idziemy kupić wycieraczki za kilka złotych, ale one po pierwszym deszczu już wody nie zbierają. Mocno rozmazują i można je wyrzucić. Wtedy musi iść i kupić te lepsze za kilkadziesiąt złotych, a przecież można było tak zrobić od razu. Wtedy byśmy mieli porządne wycieraczki i nie zastanawialibyśmy się jak sobie radzić, bo te przestały nam wodę zbierać.

Założenie wycieraczek nie jest skomplikowane. Trzeba tylko postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowania. Do wyboru mamy wielu producentów, dlatego do każdego nawet nietypowego modelu coś znajdziemy. Jeśli cena jest niska to szukajmy dalej, bo tylko tracimy czas. Nie trzeba kupować wycieraczek z najwyższej półki, ale na pewno na ta średnią półkę warto będzie postawić. Wtedy nie stracimy swoich pieniędzy i swojego czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here