Przyciemnianie szyb samochodowych – Co warto wiedzieć?

0
798

Wielu kierowców decyduje się na przeprowadzenie zabiegu przyciemnienia szyb w samochodzie. Stało się to na tyle popularne, że nie jest kojarzone z przewozem VIP-ów, nie niesie ze sobą także skojarzeń przynależności do subkultur kontestujących porządek społeczny. Stosowanie specjalnych, fotochromatycznych powłok jest dosyć kosztowne, dlatego warto rozważyć przyciemnianie szyb za pomocą specjalnej folii.

Korzyści wynikające z przyciemnienia szyb

Przede wszystkim, przyciemnienie szyb osłania oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, likwiduje także niebezpieczne odblaski, które oślepiają kierowców. Dodatkowo, poprawia komfort jazdy powodując mniejsze nagrzewanie się wnętrza pojazdu. Jeżeli zlecamy nałożenie folii w zakładzie, wybierzmy sprawdzonych specjalistów. Jeśli zaś chcemy to zrobić sami, koniecznie zapoznajmy się z dokładną instrukcją, a najlepiej obejrzyjmy film instruktażowy w Internecie. Tylko poprawne nałożenie folii przyciemniającej zagwarantuje jej poprawne działanie.

Co warto wiedzieć o folii do przyciemniania szyb

Dzięki termokurczliwości, bez problemu dopasujemy folię do kształtu szyb w samochodzie. Nie warto oszczędzać na materiale, tanie zamienniki będą z czasem traciły swoje właściwości, a także walory estetyczne – zblakną i wypłowieją. Warto pamiętać o tym, że zgodnie z przepisami prawa szyby przednie i przednie boczne nie mogą być przyciemnione o więcej niż 30%. Ma to zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Zanim zdecydujemy się na montaż folii, upewnijmy się, że jej parametry nie naruszają tej regulacji. w przeciwnym razie, w przypadku zatrzymania do kontroli przez Policję możemy spotkać się z zarzutem naruszenia przepisów ruchu drogowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here