Renault Kangoo dla biznesu

Koniec lat 90. minionego stulecia w branży motoryzacyjnej to czas, kiedy jakby na nowo zdefiniowano pojęcie niewielkiego auta dostawczego. O ile dotąd samochody dostawcze w rozmiarze mini powstawały z dwóch modułów – pierwszym była kabina niewielkiego auta osobowego, drugim przestrzeń ładunkowa – przełomem było opracowanie kombiwana. Prym w nowej klasie od początku wiedli francuscy producenci. Uznaniem zarówno wśród przedsiębiorców, jak również odbiorców indywidualnych, zyskało Kangoo. Niewielkie Renault, produkowane od 1997 roku, zachwycało pojemnością przestrzeni bagażowej, niskimi kosztami eksploatacji oraz przyjemną dla oczu i zarazem charakterystyczną sylwetką nadwozia.

Dla rodziny i biznesu

Od początki Renault Kangoo wytwarzane było w kilku wariantach. Dzielą się one na dwie podstawowe grupy. Pierwszą jest osobówka – niemal klasyczna, będąca wybierana jako alternatywa dla droższych miniwanów czy kombi. Drugim wariantem Renault Kangoo pierwszej generacji była wersja dostawcza. Na uwagę zasługiwały pojemność bagażnika i maksymalna ładowność. Opcjonalny napęd na dwie osie sprawił, że Kangoo wybierane było nie tylko do miasta. Co ciekawe, na wielu rynkach dużą popularnością cieszyły się nie tylko wersje wysokoprężne, ale też silniki benzynowe.

II generacja

W Europie pierwsza odsłona Renault Kangoo dostępna była do roku 2008 (jako ciekawostkę należy uznać fakt, że w Argentynie produkcja trwała aż do 2018 roku). Rok 2007 to premiera kolejnej generacji, będącej w ofercie do dziś (debiut następnej zaplanowano na rok 2021). Co oczywiste, przez długi czas produkcji auto przechodziło liftingi, dzięki czemu do dziś wygląda nowocześnie.

O ile pierwsze Kangoo oferowano tylko z jednym rozstawem osi, to wciąż obecna wersja ma do zaoferowania aż trzy opcje. Interesujące jest, że podwarszawski salon Renault Dyszkiewicz sprzedaje aż cztery podstawowe odmiany dostawczego Renault Kangoo.

Pierwszą jest Kangoo Express z objętością przestrzeni bagażowej do 3500 l, przy standardowej ładowności sięgającej 800 kg. Drugą odmianą jest Kangoo Express Maxi z całkowitą przestrzenią bagażową 4600 l (przyszli użytkownicy mogą wybierać między wersją dwu- lub trzyosobową – wszystkie miejsca z przodu). Największym w gamie jest Kangoo Express Maxi Combi – model ten stanowi świetny kompromis między autem dostawczym a osobowym. Można w nim przewieźć 4 osoby przy załadunku do 2400 l. Jest i elektryczna wersja, czyli Kangoo ZE – ładowność 650 kg i 200 km rzeczywistego zasięgu sprawiają, że to doskonały pomysł na dostawcze auto miejskie, mogące poruszać się także tam, gdzie jest zakaz wjazdu dla tradycyjnych aut.

Zbliżająca się premiera Kangoo III sprawia, że w salonie schodzący model można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. O szczegóły warto pytać, kontaktując się z pracownikami Renault Dyszkiewicz w Konstancinie-Jeziornie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here