Samochody Mercedes-Benz

0
769

Przedsiębiorstwo Mercedes-Benz jest dobrze znane na całym świecie jako producent samochodów luksusowych oraz wytrzymałych off-roaderów. Historia danej marki rozpoczęła się w 1926 roku. Została ona założona przez Karla Benza oraz Gottlieba Daimlera w Stuttgarcie na terytorium Niemiec. Dani wynalazcy skonstruowali dwa pierwsze na świecie pojazdy wyposażone we własny napęd oraz silniki o spalaniu wewnętrznym: Benz Patent-Motorwagen (1885) oraz Daimler Motorkutsche (1886). Aktualnie firma należy do koncernu Daimler AG. Jego dwa oddziały: Mercedes-Benz Cars i Mercedes-Benz Vans zajmują się kolejno produkcją samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych. Z kolei spółka córka firmy – AMG zajmuje się produkcją wysokowydajnych pojazdów skonstruowanych na bazie samochodów marki Mercedes. Samochody wyścigowe Formuły 1 marki Mercedes produkowane są w fabryce Mercedes-AMG Petronas Formula One Factory zlokalizowanej w miejscowości Brackley w hrabstwie Northamptonshire na terytorium Wielkiej Brytanii.

Oprócz pierwszego na świecie pojazdu z własnym napędem firma znana jest także z wielu innowacyjnych rozwiązań, takich jak wdrożenie dla swoich samochodów testów zderzeniowych w 1959 roku, które były istotnym krokiem w konstruowaniu znacznie bezpieczniejszych samochodów. W 1978 roku Mercedes była pierwszym przedsiębiorstwem, który wyposażył swoje produkowane masowo samochody w system ABS (system zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania). Już w 1906 roku firma wyprodukowała swój pierwszy samochód hybrydowy. W 1995 roku opracowała system ESP (Elektroniczny Program Stabilności). Z kolei w 2002 roku Mercedes zaprezentował system PRE-SAFE, który wykrywał ryzyko kolizji jeszcze przed wypadkiem samochodowym oraz samoczynnie napisał pasy bezpieczeństwa, zamykał szyby oraz unosił przednie zagłówki.

Nowoczesny zakres modeli danej marki obejmuje crossovery, hatchbacki, kombi, sedany, off-roadery, coupe oraz minivany. Wyjątkowo interesującymi modelami były Unimog oraz samochody klasy G. Możesz zobaczyć te modele na stronie internetowej Rexbo.pl. Model Unimog jest ciężarówką z napędem na cztery koła skonstruowaną do jazdy po każdego rodzaju nawierzchni. Produkcja danego pojazdu rozpoczęła się w 1948 roku i jest kontynuowała do czasów dzisiejszych. Dany model był wykorzystywany przez wojsko, policję oraz brał udział w wielu rajdach samochodowych. Z kolei model klasy G, nazywany także G-Wagen, jest luksusowym off-roaderem z napędem na cztery koła wyposażonym w pełną blokadę mechanizmów różnicowych. Produkcja danych modeli rozpoczęła się w 1979 roku, a ich design do czasów dzisiejszych pozostał praktycznie identyczny. Model charakteryzuje się doskonałymi właściwościami do jazdy w terenie. Niezależnie, jaki model Mercedesa masz zamiar wybrać, możesz być pewien jego wysokiej jakości, bezpieczeństwa, wydajności oraz niezawodności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here