Samochód nowy, czy używany

Jeśli stajesz przed pytaniem – kupić samochód nowy, czy używany, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Trwająca w salonach Skoda wyprzedaż rocznika 2019, to oferta która pozwoli kupić Ci zupełnie nowe auto w cenie używanego. Od ręki i w rewelacyjnej cenie.

Dlaczego warto kupić nowe auto?

Auto z salonu samochodowego ma szereg zalet, które przemawiają za jego zakupem. Przede wszystkim – jest na gwarancji, więc nie ma możliwości, aby miało ukryte wady techniczne, których konsekwencje finansowe będziesz ponosił.

Wystąpienie usterek jest zresztą dużo mniej prawdopodobne, niż w przypadku auta używanego. Dlatego też, możesz spać spokojnie, że Twoje auto dowiezie Cię do celu i mało prawdopodobnym jest, że na drodze spotka Cię przykra niespodzianka.

Ponadto – technologia jest z każdym rokiem coraz bardziej zaawansowana, dlatego nowe auto to najprawdopodobniej auto o lepszych parametrach technicznych, mniej zanieczyszczające środowisko i co najważniejsze – o aktualnych standardach bezpieczeństwa.

Jedyna wada, która przemawia za zakupem auta używanego to… cena. Okazuje się jednak, że celując w zakup zupełnie nowego samochodu w odpowiednim czasie w roku, można mieć auto z salonu w dużo niższej cenie.

Auto salonowe w cenie używanego

Dla przykładu, salon Skoda oferuje bardzo korzystne ceny dla swoich niezawodnych aut w wyprzedaży rocznika. Na przełomie roku dobrze wyposażone auto jesteśmy w stanie kupić o blisko 20 tysięcy złotych taniej, co odpowiada cenie 2-letniego egzemplarza używanego.

Jedyny problem, to dostępność aut, która jest ograniczona. Nie ma co ukrywać, jeśli celujemy w zakup nowego auta z wyprzedaży rocznika, nie ma czasu na wielotygodniowe zastanawianie się nad zakupem, ponieważ zainteresowanie kupujących jest spore.

W czym możemy wybierać? Oferta obejmuje całą gamę samochodów producenta – od miejskich kompaktów, przez auta rodzinne, aż po biznesowe limuzyny. Warto zwrócić uwagę na bogate wersje silnikowe w ofercie, takie jak np. 190-konny silnik 2.0 TSI z napędem 4×4 dostępny w miejskim SUV-e Kodiaq.

Jeśli nie potrzebujemy aż tak mocnej jednostki, także znajdziemy coś dla siebie na wyprzedaży rocznika i to bez utraty komfortu jazdy na codzień. Oszczędne silniki Skody o teoretycznie niewielkiej pojemności są bowiem tak skonstruowane, aby dać im jak najwięcej mocy. Dla przykładu, silnik 1.0 TSI dostępny m. in. w Skodzie Kamiq to moc 115 KM.

W wyprzedaży rocznika często spotkamy także bogate wersje wyposażeniowe z dodatkowymi pakietami wizualnymi, takimi jak np. zewnętrzne chromowane elementy. Warte często kilkanaście tysięcy złotych dodatki otrzymujemy w dużo niższej cenie, co nie tylko będzie nas cieszyć przy codziennej jeździe, ale i opłaci się przy sprzedaży samochodu, który nie będzie mocno tracił na wartości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here