vw polo gti

Volkswagen Polo to pojazd, który często spotykamy na drogach, jeden z popularniejszych samochodów firmy Volkswagen. Nie każdy wie, że historia tego pojazdu sięga kilkudziesięciu lat wstecz, obecnie zaś produkowana jest już szósta generacja tego samochodu.

Historia pojazdu sięga roku 1971. Wtedy to inżynierowie Volkswagena otrzymali zlecenie stworzenia niewielkiego samochodu miejskiego pojazdu. Samochód miał być bardzo lekki, jego waga bowiem nie miała przekraczać siedemset kilogramów, a także maksymalnie długi, ale jego długość nie miała przekraczać 3.5 metra. Pojazd taki przygotowano i zaprezentowano. Było to Audi 50. Szybko zrezygnowano jednak z produkowania samochodu pod logiem Audi. Zdecydowano się nieco zubożyć zaprezentowany model i nazwać go Volkswagen Polo.

Pierwsza wersja to był dwudrzwiowy hatchback, po kilku latach zaprezentowano wersję sedan, nie nazywała się jednak Polo, lecz Derby.
Kolejne wersje Volkswagena Polo były oferowane już w wielu innych wersjach nadwoziowych i wyposażane nie tylko w silniki benzynowe, jak pierwsza wersja, ale i silniki typu diesel.

Różne wersje Volkswagena Polo, zdobywały wysokie miejsce w plebiscytach na samochód roku, sam pojazd zaś stał się jednym z popularniejszych pojazdów na świecie. Warto dodać, że początkowo produkowano go tylko w Niemczech, z czasem produkowano go także w innych krajach, między innymi w Polsce w Poznaniu, a także w Brazylii.

Czy warto go kupić?

Volkswagen Polo to pojazd wart zainteresowania. Można kupić obecnie szóstą generacje tego ciekawego modelu, na rynku samochodów używanych znajdziemy jednak i wcześniejsze wersje, które także są ciekawym wyborem, zalet tego pojazdu bowiem – bez względu na wersje – jest niemało.

vw polo

Volkswagen Polo to samochód, który można polecić tym, którzy poruszają się często w ruchu miejskim. Niewielkie wymiary pojazdu ułatwiają poruszanie się po drogach i parkowanie, mocny silnik o niewielkiej pojemności zaś gwarantuje niskie koszty użytkowania.

Vw Polo spalanie, to temat rzeka, który można skrócić do jednego zdania – spalanie, bez względu na model Polo i wersję nadwoziową, zawsze jest mniejsze, niż w przypadku nieco większych pojazdów. Co istotne, Volkswagen Polo jest autem niewielkim, ale nie małym. Wygodnie może podróżować nim nawet pięć osób, a długie trasy nie są problemem. Owszem, pojazd dedykowany jest przede wszystkim do miasta, nie oznacza to jednak, że dłuższe podróże są niemożliwe, czy mało komfortowe.

Którą wersję kupić?

Wybór wersji Volkswagena Polo jest bardzo duży, dlatego warto uważnie przeanalizować wszystkie i decydować się na pojazd, który będzie dla nas najodpowiedniejszy, zarówno jeśli chodzi o nadwozie, jak i o silnik, czy skrzynie biegów. Jeśli poruszamy się przede wszystkim po mieście, wystarczy małe Polo z silnikiem o niewielkiej pojemności. Jeśli potrzebujemy auta większego, na dłuższe wyjazdy – pomyślmy o wersji kombi i silniku o większej pojemności.

Awaryjność

Volkswagen Polo od lat postrzegany jest jako samochód, który nie sprawia problemów. Nie ma w nim słabych punktów, psuje się rzadziej niż wiele innych pojazdów dostępnych na rynku samochodów nowych czy używanych. Oczywiście, jak każdy pojazd, może ulegać awariom, są to jednak sytuacje rzadkie i najczęściej nie są to awarie kosztowne w naprawie.

Rzadko też się zdarza, by były to usterki, które uniemożliwiają dalszą jazdę. Stopień awaryjności rzecz jasna zależy od wielu pojazdu i jego serwisowania. Zadbany, regularnie serwisowany, powinien nas cieszyć przez wiele lat bezawaryjną jazdą i bardzo niskimi kosztami eksploatacji.

vw polo spalanie

Podsumowując

Jeśli szukamy auta, które ma po prostu jeździć i nie zależy nam na tym, by wyróżniać się na drodze, Volkswagen Polo jest bardzo dobrym rozwiązaniem. To samochód stosunkowo niedrogi, tani w eksploatacji, mało awaryjny i – jak na auto przede wszystkim miejskie – bardzo wygodny. Można go polecić zarówno młodym kierowcom, jak i nieco starszym. Może służyć jako auto rodzinne, choć o wiele lepiej sprawdzi się jako drugie auto w rodzinie.

Zakup takiego pojazdu możliwy jest już za kilka tysięcy złotych. Oczywiście za tą cenę nie kupimy pojazdu nowego, a Polo, które ma już trochę lat, zadbane jednak może posłużyć nam przez kolejne lata. Warto więc zainteresować się tym modelem, poznać dostępne wersje nadwoziowe i silnikowe i zastanowić się, czy właśnie Volkswagen Polo nie jest idealnym samochodem, spełniającym nasze oczekiwania. Miliony Polo, poruszających się po drogach całego świata, to jasny sygnał – Polo to dobry wybór.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here