wycieraczki gumowe w akcji

Podstawą poruszania się po drodze jest dobrze przygotowany samochód, który to zapewnia kierowcy jak i jego pasażerom bezpieczeństwo. W okresie jesienno zimowym ze względu na warunki atmosferyczne niezbędny jest zakup i wymiana wycieraczek w aucie, ponieważ to właśnie ten element na skutek czynników oddziałujących na szybę ulega szybkiemu zużyciu.

Odpowiednio dobrane wycieraczki gumowe do samochodu, są podstawowym elementem zapewniającym dobrą widoczność podczas jazdy samochodem, w każdych warunkach atmosferycznych, zarówno podczas opadów deszczu, śniegu, w dzień czy w nocy.
W okresie jesienno zimowym musimy pamiętać również o wymianie opon na zimowe.

W naszym klimacie często występują niespodziewanie przelotne opady deszczu, które potrafią zamarznąć na jezdni podczas pierwszych przymrozków. Dlatego o przygotowanie samochodu trzeba zadbać odpowiednio wcześniej. O ile wymiana i wyważanie opon wymaga od nas udania się do specjalisty, to wymiana wycieraczek jest prosta i intuicyjna.

Zazwyczaj nie zajmuje ona więcej niż kilka minut

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie dobranie wycieraczek do samochodu. Na rynku możemy znaleźć wiele różnych sposobów montażu wycieraczek jak i ich różne rozmiary. Całe szczęście producenci starają się produkować oraz projektować auta zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami. Dzięki temu jeden rodzaj wycieraczek potrafi pasować do wielu odmiennych od siebie typów samochodów.

Oczywiście nie od dziś wiadomo, że także producenci samych wycieraczek prześcigają się w pomysłach na innowacje w swoim produkcie. Stosowane są różne rodzaje mieszanek elementów gumowych. Bardzo często dodawane są też materiały, takie jak grafit, które mają na celu zwiększenie odporności wycieraczek do samochodu na ujemne temperatury.

Najczęstszymi przyczynami uszkodzenia wycieraczek jest ich zbyt długa eksploatacja

Przyjętym przez kierowców standardem jest wymiana, dopiero gdy deszcz czy śnieg przestaną być usuwane z szyby. Jest to bardzo zła praktyka. Standardem, obowiązkiem oraz dobrym nawykiem powinno być cykliczne i regularne wymienianie wycieraczek na nowe zanim doprowadzi się je do stanu w którym to rozmazują wszystkie zabrudzenia po całej szybie.

wycieraczki gumowe

Kolejnym powodem niszczenia się gumowych wycieraczek do samochodu jest używanie ich w momencie w którym to są one przymarznięte do szyby samochodu. W takiej sytuacji nie należy używać wycieraczek do wyczyszczenia szyby, a zrobić to ręcznie odpowiednim narzędziem lub też chemicznym środkiem. Dobrym pomysłem jest również nagrzanie szyby od wewnątrz żeby wycieraczka mogła swobodnie i bez przeszkód wyczyścić szybę.

Za dobór odpowiednich wycieraczek jak i dobrą kondycję odpowiedzialny jest zawsze kierujący samochodem. Pomimo tego, że prawo przewiduje kary za nieodpowiednie przygotowanie stanu technicznego samochodu, to przepisy te w praktyce są martwe ponieważ bardzo ciężko jest stwierdzić czy dane wycieraczki były w stanie zapewnić odpowiednie odprowadzanie wody i innych zabrudzeń z szyby pojazdu.

Nikomu jednak nie trzeba tłumaczyć, że dobra widoczność to podstawa bezpieczeństwa, która pozwoli uniknąć nam sytuacji niebezpiecznych zarówno dla innych uczestników ruchu drogowego jak i pieszych. Dobra ocena sytuacji jest podstawowym gwarantem bezpieczniej jazdy w okresie jesienno zimowym, kiedy to bardzo szybko zapada zmrok.

Jak widzimy z pozoru drobny element wyposażenia samochodu, jakim są wycieraczki jest bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa podróżujących. Żeby móc jeździć bezpiecznie nie należy lekceważyć dużego zużycia wycieraczek w naszym samochodzie. Żeby samochód był zawsze gotowy do użycia musimy mieć nawyk okresowego wymieniana wszystkich elementów wyposażenia odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo. Tylko dobra wiadomość pozwoli nam doskonale orientować się w sytuacji na drodze i odpowiednio wcześniej zareagować na niebezpieczeństwa.

wycieraczki gumowe do samochodu

W dzisiejszych czasach na rynku możemy znaleźć wiele różnych firm i rozwiązań, które pozwolą nam odpowiednio wybrać optymalne pod względem jakości i ceny wycieraczki. Niestety nie zawsze możemy liczyć na kupienie możliwie najlepszego produktu w najniższej cenie. Jednak trzeba przy wyborze wycieraczek trzeba pamiętać, że lepszy,a co za tym idzie droższy, produkt będzie nam służył dłużej.

Często tańsze zamienniki nie są w stanie tak samo dobrze spełniać swojego zadania jak droższe firmowe, z wieloma zastosowanymi patentami. Ostateczna decyzja jednak zawsze należy do nas samych jednak trzeba mieć na uwadze, że bezpieczeństwo nas samych jak i naszych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego jest absolutnym priorytetem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here