felgi chromowane

Samochody mogą mieć wiele elementów, które je upiększają. Zaliczają się do nich na przykład chromowane listwy, spojlery, ozdobne nakładki na wlewy paliwa, sportowe rury wydechowe czy też felgi chromowane. Każdy z tych elementów ma za zadanie dodać coś do standardowego wyglądu auta, w jakiś sposób go wyróżnić. Czy tego typu “upiększające” zabiegi mają sens?

Czy nie jest to przypadkiem działalność zahaczająca o kicz? Zdania mogą być, i na pewną są, podzielone. Niemniej jednak, z całą pewnością należy się zgodzić z tym, że jeśli ktoś już chce, aby jego auto wyglądało pięknie i ponad standardowo, to felgi chromowane są takim elementem, który w bardzo dużym stopniu może się do tego przyczynić.

Jak zatem możemy wejść w posiadanie chromowanych felg w swoim samochodzie?

Generalnie rzecz ujmując drogi są oczywiście dwie: albo od razu kupujemy samochód, który ma takie felgi, które nam się podobają, albo mamy już auto, które takowych felg nie posiada i wówczas po prostu wymieniamy aktualne felgi na takie, o których marzyliśmy, które idealnie pasują do wyglądu naszego kochanego auta, takie, które będą wzbudzały zazdrość u przechodniów, takie, które wywindują nasz samochód co najmniej o dwie, jak nie o trzy klasy wyżej!

Ciekawsza jest ta druga opcja, ponieważ wtedy mamy zdecydowanie większy wpływ na to, jakie felgi kupimy. Gdy od razu kupujemy samochód, to często bierzemy go z takimi felgami, jakie akurat ma, ponieważ nie ma co ukrywać, że na decyzję o zakupie danego pojazdu wpływa wiele czynników i felgi mogą być co najwyżej jednym z nich i to w dodatku zapewne wcale nie najważniejszym.

felgi chromowane mercedes

Tak więc kupujemy felgi! O czym pomyśleć w pierwszej kolejność? Oczywiście o tym, jakiego rodzaju mają to być felgi. Nie ma co ukrywać, że 99% osób wybierze felgi chromowane, bo takie właśnie felgi mają szansę wyglądać po prostu najlepiej. Ale jeśli chodzi o konkretny model (wzór) felg, to sprawa jest zdecydowanie bardziej złożona i w zasadzie trudno coś w tym momencie doradzać. Wzorów felg jest bowiem niezliczona ilość i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Kłopot może być co najwyżej tego typu, że rodzajów nowych felg może być zbyt dużo i w takim nadmiarze bogactwa łatwo się pogubić.

Warto wówczas skorzystać z pomocy znajomego grafika lub specjalnych programów, które umożliwią “wirtualną” przymiarkę felg do naszego samochodu. Wtedy będziemy mieli szansę ocenić, jak dany model felg prezentuje się na tle naszego auta.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania nowych felg?

Oczywiście na ich wygląd, bo w pierwszej kolejności mają nam się podobać. Na co jeszcze? Oczywiście na cenę, ale odradzamy kupowanie najtańszych modeli od niesprawdzonych producentów, ponieważ narażamy się wówczas na wysokie ryzyko szybkiego niszczenia się felg, łapania luzów, krzywienia, wyginania itd.

Pół biedy, jeśli te niechciane zmiany dotyczyć będą tylko wyglądu, gorzej, jeśli będą miały bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy – pamiętajmy bowiem o tym, że felga, a więc koło to jeden z najważniejszych elementów w samochodzie, związany bezpośrednio z bezpieczeństwem jazdy.

Dlatego na felgach nie warto oszczędzać. Jeśli już decydujemy się na zakup nowych felg, to niech to będą felgi chromowane od renomowanego producenta, co da nam gwarancję trwałości i bezpieczeństwa. No i nie zapomnijmy – felgi chromowane muszą się nam przede wszystkim podobać i pasować do naszego auta.

felgi

Jeśli w końcu staliśmy się właścicielami pięknych nowych felg, to nie zapomnijmy o tym, aby o nie we właściwy sposób dbać. Możemy to robić samodzielnie za pomocą rozmaitych preparatów chemicznych, których znajdziemy pełno w specjalistycznych sklepach, a nawet na zwykłych stacjach benzynowych. Taki “mini auto detailing” związany z felgami na pewno nam się opłaci, ponieważ odpowiednio dopieszczone felgi odpłacą się nam pięknym wyglądem i niezawodną pracą przez długie lata!

Na koniec jeszcze jedna uwaga dotycząca ewentualnego zakupu felg używanych. Ofert z felgami używanymi jest naprawdę dużo. Ale przed zakupem takiego używanego kompletu naprawdę dobrze zastanówmy się, czy taki zakup na pewno będzie opłacalny i bezpieczny.

Ceny felg używanych wcale nie są aż tak dużo niższe od nowych produktów, a potencjalne ryzyko związane z kupieniem felg uszkodzonych (czego sami, bez specjalistycznych urządzeń nie będziemy w stanie sprawdzić) jest relatywnie duże. Dlatego nasza rekomendacja jest taka, aby kupować raczej felgi chromowane nowe lub – jeśli koniecznie chcemy zaoszczędzić lub po prostu nie stać nas na zakup nowych felgi – kupujmy felgi używane tylko ze sprawdzonego źródła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here