audi

Własny samochód to dla wielu osób wielkie marzenie. Najlepiej, żeby było to nowe auto prosto z salonu. Niestety, większość ludzi nie może sobie na to pozwolić. Warto dodać, że nowe auta w Polsce są w znacznej mierze kupowane przez firmy. Są jednak ludzie, których stać na samochody dużo droższe niż te dostępne dla klasycznego Kowalskiego.

Jeśli chodzi o klasykę na rynku to należy w tej kwestii wyróżnić niemiecką trójkę. czyli Audi, Mercedesa i BMW. Są to marki, z którymi wiąże się określony prestiż. Warto zwrócić uwagę, że obecnie auta uznawane w pewnym stopniu za luksusowe posiada w swojej ofercie większość producentów. Trzymając się firm niemieckich można tutaj wymienić Volkswagena Arteona. Jest to auto teoretycznie plasowane od Passata, który należy do klasy średniej. Jednak Arteon to nadal Volkswagen, czyli marka, która charakteryzuje się mniejszych prestiżem niż trzy wymienione wcześniej.

Taki również był zamysł koncernu Volkswagena, bowiem Audi również należy do tej grupy, więc przynajmniej w teorii Arteon nie jest rywalem dla A6. Czasami jednak rozsądek podpowiada, że warto wybrać auto mniej prestiżowe, ale nie płacić za markę. Cóż, w tym przypadku często wszystko zależy od zasobności portfela przyszłego posiadacza samochodu. Nie mniej jednak należy uznać, że BMW, Audi i Mercedes to auta luksusowe, których posiadanie wiąże się z odpowiednim prestiżem. Do tej grupy należy dodać również niemieckie Porsche, które często kojarzy się z jeszcze większym bogactwem.

Jest w tym trochę prawdy, bo o ile wymieniona trójka posiada w swojej ofercie tańsze modele, tak cennik Porsche nie schodzi poniżej pewnego, dosyć wysokiego, poziomu. Na rynku jest jeszcze kilku producentów samochodów, którzy rywalizują o palmę pierwszeństwa w segmencie premium. Wymienić tutaj możemy szwedzkie Volvo, włoskie Maserati czy brytyjskiego Jaguara. Warto również zwrócić uwagę na auta sportowe, które w pewnym sensie również należy uznać za luksusowe.

auto na zamowienie

Na pewno zobaczenie ich na ulicy bardzo często wzbudza podziw, a mnóstwo osób ogląda się za tego typu pojazdami. Jeśli chodzi o auta sportowe to tutaj pole do popisu mają Włosi ze swoim Ferrari i Lamborghini. Nieco z tyłu znajduje się brytyjski McLaren, ale o wysoki poziom sprzedaży walczy również Bugatti, które należy do koncernu Volkswagena. Na rynku aut sportowych istnieje jeszcze kilku mniejszych producentów, którzy jednak tworzą maszyny wzbudzające podobne emocje. W tym miejscu możemy wspomnieć o Pagani oraz Koenigsegg’u.

Warto przyjrzeć się sylwetce tego drugiego producenta, bowiem ta szwedzka firma cechuje się tym, że produkuje auto na zamówienie. W całej historii marki, bardzo interesujące wydają się losy jej założyciela Cristiana von Koenigsegg’a. Jest to prawdziwy pasjonat motoryzacji i człowiek, który nakładem ogromnej pracy stworzył pierwszy samochód marki. Pomysł Cristiana, dotyczący rozpoczęcia projektu budowy super szybkiego samochodu, powstał w 1994 roku, kiedy to bohater miał zaledwie 22 lata.

Budowa pierwszego prototypu zajęła młodemu Szwedowi kilka lat, ale ostatecznie udało mu się zasiąść za kierownicą pojazdu, którego nazwa powstała od nazwiska jego twórcy. Z biegiem lat Cristian rozwijał swój pomysł. Mimo wielu perturbacji (m. in. pożar fabryki) firma nadal funkcjonuje i ma się coraz lepiej. Powstają kolejne rewolucyjne modele. Warto dodać, że każde auto jest unikalne. Nie istnieją na świecie dwa identyczne modele Koenigsegg’a. Każdy pojazd składany jest zgodnie z indywidualnym zamówieniem przyszłego właściciela.

Dzięki temu niemalże nie istnieją ograniczenia w postaci użytych materiałów czy wnętrza. Oczywiście samochód, jako auto sportowe, jest bardzo lekki, bowiem zbudowany jest niemal w całości z włókna węglowego (karbonu). Nad budową każdego pojazdu czuwa zespół Koenigsegg’a, który tworzą wykwalifikowani pracownicy. Warto dodać, że całe auto jest budowane ręcznie od podstaw.

vw na zamówienie

Dotyczy to również silnika. Cena tego super samochodu jest oczywiście zależna od wyposażenia, jednak kwota jednego miliona euro jest jak najbardziej realna. Oczywiście na takie auto mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi. Dlatego też szwedzki samochód możemy zobaczyć między innymi w Dubaju.

Auta luksusowe od zawsze budziły podziw i nadawały ich właścicielowi prestiżu. Zawsze też wyprzedzały one swoje czasu, pod względem wyposażenia czy wyglądu. Nie są to oczywiście popularne modele, jednak ich widok na ulicy zawsze wiąże się z wieloma spojrzeniami. Warto chociaż raz w życiu zasiąść w tego typu samochodzie, aby na własne oczy zobaczyć do jakich konstrukcji zdolny jest człowiek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here