Czy warto kupować używane auta poleasingowe?

W sprzedaży znajduje się obecnie wiele samochodów poleasingowych. To zwykle modele z ostatnich roczników, które kuszą atrakcyjnymi cenami, ale czy warto decydować się na ich zakup?

Leasing jest obecnie najbardziej popularną formą pozyskania samochodu dla firmy. W tym przypadku przedsiębiorca nie otrzymuje jednak pojazdu na własność, ale jedynie wypożycza go, czyli leasinguje od firmy leasingowej w zamian za płatność regularnych rat leasingowych.

Po zakończeniu okresu leasingu użytkownik pojazdu ma na ogół możliwość wykupienia go w ułamku ceny wyjściowej albo może także oddać go firmie leasingowej, a samemu wziąć w leasing nowszy model. Pojazdy, które wracają do firm leasingowych, to właśnie auta poleasingowe Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie jest ich bardzo dużo.

Auto poleasingowe – zalety i wady

Samochody poleasingowe w dużej mierze ponownie trafiają na sprzedaż. Prowadzona jest ona bezpośrednio przez salony dealerskie, ale również przez firmy leasingowe. Gdy poszukujemy używanego modelu od dealera, istnieje duże prawdopodobieństwo, że natkniemy się tam właśnie na pełną gamę modeli poleasingowych.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, auta poleasingowe to głównie modele nowsze, nieraz z bogatym wyposażeniem, które można kupić w niskich cenach. Pojawia się jednak jeszcze jedna kwestia, a mianowicie stanu technicznego tych pojazdów.

Jak wiadomo, wiele firm korzysta intensywnie ze swojej floty samochodów osobowych, dlatego wiele modeli poleasingowych ma na liczniku znacznie więcej niż modele użytkowane prywatnie. Wraz z wyższym przebiegiem rośnie także poziom eksploatacji poszczególnych komponentów – także tych drogich w wymianie, na przykład rozrządu czy koła dwumasowego.

Zatem musimy liczyć się z tym, że model poleasingowy może być bardziej wyeksploatowany od tego oferowanego przez prywatnego sprzedającego.

Auto poleasingowe – warto kupić w salonie dealera

Jeśli chcemy mieć pewność, że auto poleasingowe będzie nadal w dobrym stanie technicznym, warto zakupić je od dealera. Salony dealerskie dokładnie sprawdzają auta przed wystawieniem na sprzedaż, a także dają na nie gwarancję. Dzięki temu zakup nie będzie związany z wysokim ryzykiem!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here