Flota samochodowa - ważne informacje

Posiadanie floty samochodowej oznacza zespół samochodów należących do firmy. Mogą to być samochody osobowe lub ciężarowe. Wszystko zależy od specyfiki naszej działalności, zapotrzebowania oraz zadań, jakie stoją przed konkretnymi pracownikami.

Wykorzystanie

Flota samochodowa może być wykorzystywana do transportu pracowników i ich dojazdów do kontrahentów. Często wysyłamy naszych kierowników lub osoby odpowiedzialne za handel do innych przedsiębiorstw w celu nawiązania współpracy. W tym celu przekazujemy do dyspozycji naszym pracownikom auta osobowe, które mają wykorzystywać do swoich celów zawodowych. Innym celem floty samochodowej jest transport towarów. Mogą to być dostawy na magazyn, przewożenie produktów do sklepów lub choćby przesyłki kurierskie. Pojazdy, jakimi kierują nasi pracownicy zależą oczywiście od posiadanych przez nich uprawnień.

Koszty i zezwolenia

Posiadanie floty samochodowej generuje wiele kosztów oraz dodatkowych obowiązków. Podstawowym wydatkiem jest zakup pojazdów. Wydatki piętrzą się, jeśli planujmy kupić ciężarówki. Dodatkowo każde auto wymaga rejestracji, a im więcej ich posiadamy, tym wyższe stają się koszty.

Poza pojedynczymi wydatkami związanymi z zakupem i rejestracją przedsiębiorcy muszą liczyć się z obowiązkowymi przeglądami technicznymi oraz naprawą ewentualnych usterek, a także wykupieniem ubezpieczenia OC. To regularne, roczne wydatki, które łącznie mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Obniżenie kosztów

Zwracając uwagę na obniżenie kosztów warto inwestować w bezawaryjne samochody, których części są ogólnodostępne, a komfort i bezpieczeństwo jazdy pozwalają na odbywanie długich podróży. Dotyczy to szczególnie floty samochodowej, którą przeznacza się na służbowe wyjazdy do kontrahentów i dalsze delegacje. Dbając o komfort swoich pracowników warto zwrócić uwagę na flotę Skody. To doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie profesjonalizm oraz oszczędność.

Szanse rozwoju

Choć posiadanie własnej floty samochodowej wiąże się z wieloma dodatkowymi wydatkami oraz obowiązkami, jej obecność wpływa na kształtowanie się wizerunku firmy oraz jej rozwój. Dając sobie oraz swoim pracownikom możliwość dojeżdżania służbowym samochodem do klientów oraz kontrahentów sprzyjamy kreowaniu się wizerunku profesjonalistów, którzy są otwarci na potrzeby innych firm i chętnie uczestniczą w spotkaniach z nimi. Komfort, bezpieczeństwo i szybkie przemieszczanie się to klucz do sukcesu dla wielu przedsiębiorców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here